Як прикордонники збили на Чернігівщині ударний дрон у ніч наймасовішого запуску "Шахедів"

ФОТО: Суспільне Чернігів

Відчуття ейфорії за врятовані людські життя. Так описують свої перші емоції прикордонники, які збили ударний дрон зі стрілецької зброї. Це вдалося зробити в ніч на 28 травня, коли по Україні за даними ЗСУ, запустили рекордну кількість "Шахедів".

З 54 дронів-камікадзе над Україною збили 52, повідомили у Повітряних силах ЗСУ. Один з них збили над Чернігівщиною.

Уламки збитого дрона. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Це все, що залишилось. Бо він детонує, залишки поршня залишились. Це механізм, який коригує підняття, плато, за допомогою механізму воно коригує направлення прольоту", — розповідає прикордонник з позивним "Фін".

Прикордонник з позивним "Фін". ФОТО: Суспільне Чернігів

Збили іранський ударний дрон на прикордонні Чернігівщини стрілецькою зброєю. Це зробили прикордонники разом з військовослужбовцями ЗСУ.

"Коли він вийшов на зоровий контакт, як ми відкрили вогонь. Стріляти було тяжко, бо швидкість була висока, і це було не навмання, а відкривався прицільний вогонь", — говорить прикордонник з позивним "Партос".

Прикордонник з позивним "Партос". ФОТО: Суспільне Чернігів

Прицільним вогнем по ворожому дрону відпрацьовував весь наряд. Для трьох прикордонників на позивні "Фін", "Макдак" і "Партос" це перше збиття ударного безпілотника. Про збиття "Шахеду" у полі нагадують гільзи від стрілецької зброї, розкидані на землі.

Гільзи від стрілецької зброї. ФОТО: Суспільне Чернігів

А на місці падіння дрона з’явилася вирва.

Вирва на місці падіння збитого безпілотника. ФОТО: Суспільне Чернігів

"В першу чергу ми врятували чиєсь життя, немає постраждалих, немає руйнувань інфраструктури, бо він же кудись призначався, а для себе ми пишаємося своїми побратимами, які знаходилися в цей час і виконували свої обов’язки", — каже прикордонник з позивним "Фін".

"Раділи, що ми зробили великий внесок в те, що ми збили і зберегли чиєсь життя", — говорить прикордонник з позивним "Макдак".

Прикордонник з позивним "Макдак". ФОТО: Суспільне Чернігів

На місці збиття досі залишаються уламки збитого безпілотника. На це місце прикордонники дісталися вранці, 28 травня, каже "Партос".

"Спочатку не підходили, бо було займання невеличкої території, ми його загасили. А спочатку ми не підходили, бо не знали, чи вцілів він, чи ні, і щоб не нести загрозу моїм побратимам".

ДрОН"Ситуація контрольована, в першу чергу ми вмотивовані цим, щоб контролювати нашу державу, щоб більше не сунулися до нас непрохані сусіди", — говорить "Макдак".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.