День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років буде відзначатись в Україні 8 травня

Верховна рада України. Фото: Детектор Медіа

Верховна рада України на засіданні 29 травня ухвалила закон №9278 про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Про це у Telegram повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

"Від сьогодні 8 травня офіційно вихідний день і День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. "ЗА" закон в цілому проголосували 317 нардепів", — йдеться в дописі Ярослава Железняка.

"Друга світова війна є найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 млн людей). В історії України, територія якої була одним з основних полів битви, ця війна стала болючою раною – загинуло понад вісім мільйонів наших співвітчизників – воїнів та мирних жителів. Їх внесок у спільну перемогу над нацизмом є надзвичайно вагомим і неоціненним", – зазначено у пояснювальній записці до закону.

Тому для українців є обов’язком пам’ятати, ціною яких величезних втрат здобуто перемогу над нацизмом.

"У європейських державах ця перемога щороку відзначається 8 травня в день капітуляції нацистської Німеччини – вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні. З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня", – йдеться у записці.

8 травня на сайті президента оприлюднили указ, згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи. Крім цього Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроект про встановлення 8 травня – Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як вихідного дня замість Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.