У столиці Судану від початку бойових дій померли пів сотні дітей з дитячого будинку — звіт Reuters

Столиця Судану Хатум, 27 травня 2023 року, фото: AP

У столиці Судану Хартум від початку бойових дій 15 квітня померли близько 50 дітей з місцевого дитячого будинку. Серед загиблих — щонайменше 20 немовлят.

Про це йдеться у спеціальному звіті Reuters.

За словами лікарки Абір Абдулли, хвиля смертей почалася через нестачу персоналу у дитбудинку, внаслідок чого діти страждали від недоїдання та зневоднення. Деякі малюки також померли після того, як в них піднялася температура.

"Їх потрібно було годувати кожні три години. Там нікого не було. Ми намагалися проводити внутрішньовенну терапію, але більшу частину часу не могли врятувати дітей", — розповіла доктор.

За її словами, щодня помирало 4 і більше дитини. 13 дітей померли 26 квітня, у день коли у місті відновились бойові дії.

Високопоставлений співробітник дитячого будинку та хірург, що працював у закладі як волонтер, також підтвердили дані цифри і назвали серед причин смертей зневоднення, недоїдання, а також інфекції, серед яких лихоманка та сепсис.

Міська влада Хатума також зауважує, що до погіршення умов у дитячому будинку призвели відключення електроенергії внаслідок бойових дій. Район, де розташований дитячий будинок, наразі лишається небезпечним.

Що відомо про ситуацію у Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Станом на 17 квітня щонайменше 97 людей загинули та ще сотні зазнали поранень під час зіткнень, що поширилися по всьому Судану.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Судану, а тим, хто перебуває там, – уникати відвідування районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу, залишатися в місцях свого проживання.

У МЗС також повідомили, що в Судані перебувають 36 співробітників української авіакомпанії SkyUp. У відомстві запевнили, що українці знаходяться у відносно безпечному місці, і з ними є зв'язок.

У SkyUp зазначили, що їхні літаки перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Єгипет), Ер-Ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).

18 квітня компанія Maxar опублікувала супутникові знімки, на яких видно пошкоджені літаки в аеропорту Судану. Серед згорілих літаків можна побачити й український Boeing 737 авіакомпанії SkyUp.

В той же день у пресслужбі авіакомпанії повідомили, що пілоти та співробітники авіакомпанії SkyUp, які перебувають у Судані знаходяться у "відносно безпечних місцях". Вони забезпечені водою та їжею. Наразі компанія спільно з посольством України у Єгипті, консульством у Судані та міністерством закордонних справ розробляють план евакуації співробітників SkyUp.

19 квітня військові Судану вдруге оголосили про припинення вогню, після провалу попередньої угоди про тимчасове перемир'я, щоб евакуювати цивільних осіб.

26 квітня у деяких регіонах Судану знову спалахнули бої, попри оголошене сторонами конфлікту припинення вогню на 72 години.

26 квітня повідомлялось, що з Судану вдалося евакуювати 91 громадянина України.