"Я не очікувала". Марта Костюк відреагувала на свист трибун у свій бік через відмову тиснути руку тенісистці з Білорусі

Марта Костюк. Фото: GETTY IMAGES

Що сказала Марта Костюк.

20-річна українська тенісистка Марта Костюк вилетіла з Ролан Гаррос у першому раунді змагань: вона програла другій ракетці світу, Аріні Сабалєнка з Білорусі, яка виступає у нейтральному статусі. Після матчу Костюк не потиснула руку суперниці, за що трибуни стадіону в Парижі освистали українку.

Ще до матчу між Костюк та Сабалєнка відбулася заочна конфронтація на пресконференціях. Білоруска сказала, що українка її ненавидить. Костюк відповіла, що лише "не поважає" Сабалєнку, але не відчуває ненависті.

Одразу після гри Аріна Сабалєнка заявила, що спершу сприйняла свист трибун у свій бік. І була здивована, що її підтримувала, а не освистували. Натомість Марта Костюк не одразу прокоментувала цей інцидент.

Однак на пресконференції після гри українку кілька разів запитували про цей інцидент з глядачами на трибунах корту в Парижі. Марта визнала, що такої реакції не очікувала.

"Що сталося сьогодні, я маю сказати, що не очікувала цього. Я не очікувала, але не маю жодної реакції. Людям має бути соромно, але це не моє рішення", – заявила Костюк.

Українку запитали, чи не була вона шокована такими діями вболівальників на трибунах у Парижі. Вона відповіла, що не знає. Але разом з тим, цей свист не змінить її позицію – Марта й надалі не потискатиме руки тенісисткам з Білорусі та Росії.

"Я не знаю. Я хочу побачити, як люди будуть реагувати на це за 10 років, коли війна закінчиться. Думаю, вони не будуть дуже раді, тому що робили", – додала Костюк.

Марта Костюк також додала, що відчуває підтримку глядачів на різних турнірах і намагається грати у свій найкращий теніс. І вважає, що підтримка на Вімблдоні буде відрізнятися від тієї, яка є у Франції. Водночас, вона додала, що отримає чимало негативу від підписників у соцмережах після своїх постів про війну.

"У соціальних мережах на пости [щодо війни] отримаю багато негативних реакцій, але я видалила майже всі соцмережі з телефону. Не читаю. Я закриваю коментарі, бо не хочу, чесно, не хочу. Це не має сенсу, тож я просто пропускаю".

Окрім того, Марта закликала журналістів змінювати формат запитань до спортсменів з Білорусі та Росії. Запитувати їх конкретно, хто має перемогти у війні. І тоді, на думку Костюк, відповіді будуть зовсім іншими.