Більше двох десятків будинків у Житомирі були пошкоджені під час тривоги – міська рада

Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Миколаїв. Фото: Суспільне Миколаїв

Під час повітряної тривоги 28 травня у Житомирі пошкоджені попередньо більше двох десятків будинків. Про це на сторінці в мережі Facebook написала Житомирська міська рада.

Так, за інформацією міської ради, в Житомирі переважно зазнали пошкоджень місця загального користування багатоквартирних будинків, зокрема, сходинкові прольоти, де повилітало скло. В дописі йдеться, що 28 травня станом на 15.35 є пошкодження за 26 адресами:

Космонавтів, 56; Тутковського, 15; Вокзальна, 24; Чуднівська, 100; Вітрука, 47; Площа польова, 15, 13; Кибальчича, 6; Вітрука, 33; Вітрука, 57; Вітрука, 42/7; Перемоги, 4; Вокзальна, 20, 22; Вокзальна, 24; Бердичівська, 30, 41, 87; Льва Толстого, 30; Селецька, 21; Бердичівська, 85; Корольова, 50; Тутковського, 15; Кондратюка, 7; Космонавтів, 56; Ріхтера, 46.

"Якщо вашого будинку немає у переліку, зверніться, будь ласка, до управителів, або голів ОСББ. Телефон для отримання консультацій: 41-39-19", – йдеться в повідомленні.

Також в міській раді повідомляють, що всі заклади освіти та заклади охорони здоров’я, де є пошкодження дверей та вікон, працюють у штатному режимі. Лише учні ліцею № 25, які тимчасово вчаться у ліцеї № 33, від завтра (від 29 травня) вчитимуться дистанційно.

Що робити, щоб компенсувати втрати

За інформацією Житомирської міської ради, відповідно до Закону України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" є кілька варіантів дій щодо компенсації пошкодженого майна.

Якщо пошкоджено вікна/двері у приватній оселі, потрібно зареєструватися у Дії за програмою єВідновлення та чекати на засідання комісії і виділення коштів.

Якщо пошкоджені місця загального користування, є два варіанти:

  • у Дії реєструється будь-який співвласник багатоквартирного будинку для отримання відшкодування пошкодженого об’єкту спільної власності;
  • потрібно замовити експертну оцінку пошкоджень від юридичної особи: ОСББ, або управляюча компанія та звернутися до ЦНАП для фінансування виконання робіт.

Що відомо про повітряну тривогу 28 травня на Житомирщині.

Вночі 28 травня армія РФ атакувала Україну безпілотниками. Повітряна тривога в Житомирській області тривала майже п’ять годин. Зранку на Житомирщині пролунали звуки вибухів. Є пошкодження, повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube