У місті Гуляйполе Запорізької області, що за два кілометри від лінії фронту, відкрили перший “Пункт Незламності”. Сюди приходять місцеві, аби випрати речі, помитися, підстригтися, поїсти та сховатися від обстрілів.
Жителька Гуляйполя Антоніна Васецька прийшла до "Пункту Незламності" вперше, аби випрати речі:
"Дрібні речі я перу руками, а це дуже великі простирадла і все таке. Пригостили кавою, зефіром. Я отримую задоволення, бачу телевізор, який півтора року вже не бачила".
Наталія — волонтерка “Пункту Незламності”. Каже, відповідає за кімнату з пральними машинами та душовими. За її словами, серед місцевих сюди черга на кілька днів вперед:
"Ті люди, які в підвалах живуть, там же взагалі немає жодних умов. Вони приходять радісні, і купаються, і речі перуть. В нас у душових кабінах ми ставимо, в кого немає, шампуні, мило. Приходять дідусі старенькі, даємо їм станки для гоління. Після кожного, хто покупався, одразу ми дезинфікуємо хлоркою".
Світлана Філімоненко працює перукарем. Жінка каже, практики не мала давно, втім, руки ще пам’ятають. Працювати у “Пункті незламності” запропонували їй інші волонтери. Нині щодня підстригає від 10 до 15 людей:
"Більшість чоловіків. Але й жінки приходять. Просять і філіровочні ножиці щоб були”.
Керує "Пунктом Незламності" Сергій Деревянко. Попри ведення домашнього господарства, сюди приходить щодня, аби допомагати. Чоловік каже: не всі жителі Гуляйполя мають можливість дістатися пункту:
"Не було з дітьми, тому що бояться. Можна ж потрапити під обстріл. Бояться навіть літні люди, які погано ходять. Приходять хлопці або жінки, які їх доглядають, і ми їм даємо також передати в підвали, тим, хто погано ходить".
Пункт незламності в Гуляйполі відкрили тиждень тому, за допомогою волонтерів, розповідає голова Гуляйпільської територіальної громади Сергій Ярмак. Наразі в місті залишається жити 1400 людей, серед них 11 дітей.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber