У Тернополі огородили місце, де стояв пам’ятник Пушкіну: з якою метою

Суспільне Тернопіль

У Тернополі огородили місце, де раніше був пам’ятник Пушкіну. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного. Нагадаємо, його демонтували у квітні минулого року.

Щоб дізнатися, для чого навколо постамента, де стояв пам’ятник Пушкіну встановили огорожу, ми звернулися до Тернопільської міської ради. Речниця міськради Мар’яна Зварич повідомила, жодних робіт на місці пам’ятника поки не заплановано.

"Огородили для того, щоб не вчиняли ніяких дій жителів, які іноді ставляться легковажно, іноді завдають шкоди, обмальовують цей постамент. Саме тому і обгородили, щоб унеможливити будь-які вандальні дії. І те, що буде на місці пам’ятника – наразі це питання відкрите. Ще не стартувало жодне обговорення. Це питання, коли буде вже актуальне, винесуть на розгляд громадськості і ми про це проінформуємо на сайті Тернопільської міської ради".

Мар’яна Зварич. Суспільне Тернопіль

Що хочуть бачити на цьому місці тернополяни та гості міста

  • "Я думаю, що тут міській раді треба добре подумати, дійсно достойну поставити тут особу. Тут Леся Українка може бути, я так думаю", – каже Василь Сидорчук.
Василь Сидорчук. Суспільне Тернопіль
  • "Зараз було б актуально поставити пам’ятник ЗСУ – людям, які нас захищають. Це би було найкраще, певно. Хоч якось підтримати їх після війни. Надіємося, вона скоро закінчиться і вони будуть ходити тут, розуміти, що їх чекали, чекали живими", – розповіла Юлія Салагуб.
Юлія Салагуб. Суспільне Тернопіль
  • "Я вважаю, що на місці цього пам’ятника в такому гарному сквері має бути якийсь пам’ятник, який би був присвячений всім нашим героям. Від тих початків героїв наших, від тої далекої Русі і до сучасних", – каже Надія Зюбровська.
Надія Зюбровська. Суспільне Тернопіль

Як демонтували пам’ятник Пушкіну в Тернополі

31 березня 2022 року цитати російського письменника Олександра Пушкіна та українського поета Тараса Шевченка розмістили тернополяни на їхніх пам’ятниках. Так виступили проти пам’ятника Пушкіну в центрі міста.

22 березня тернополянин Дмитро Федорчак облив скульптуру Пушкіна червоною фарбою та написав: "зупиніть війну", "демонтувати", "ні окупації" та "Слава Україні".

Демонтувати пам’ятник Пушкіну тернополяни хотіли і в 2016 році. Тоді теж реєстрували петицію на сайті міської ради. За неповних три місяці її підписали 254 людини з 300 необхідних.

Про декомунізацію на Тернопільщині йшлося й у програмі "Сьогодні. Головне" з Миколою Бармаком, доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка.

8 квітня виконком Тернопільської міськради прийняв рішення "Про виконання робіт з демонтажу об’єкта благоустрою".

У ніч з 8 на 9 квітня 2022 року в Тернополі демонтували пам’ятник Пушкіну

Читайте також