Київрада позбавила Брежнєва звання "Почесний громадянин міста Києва"

Фото: Київрада

Київська міська рада позбавила звання "Почесний громадянин міста Києва радянського державного і партійного діяча Леоніда Брежнєва. За таке рішення проголосували 82 депутати сьогодні, 25 травня, під час засідання Київради.

Це рішення – ще один крок до ліквідації спадщини колишнього комуністичного режиму. З діяльністю генерального секретаря ЦК КПРС, голови президії Верховної Ради СРСР Леоніда Брежнєва пов'язані придушення протестів у країнах "соціалістичного табору", війна в Афганістані у 1979-1989 роках, ескалація озброєнь, а також підтримка "революційних" режимів у країнах "третього світу". Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ, йдеться у повідомленні Київради.

Окрім Брежнєва, депутати позбавили звань "Почесний громадянин міста Києва" ще п'ятьох осіб, які були обрані і працювали на керівних посадах комуністичної партії колишнього СРСР або пов’язані з органами КДБ. Йдеться про Олексія Єпішева, Віталія Масола, Кирила Москаленка, Олексія Федорова та Тіня Чионга. Таке рішення ухвалили згідно з законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Також депутати врахували й думку громадськості, яка зверталась із відповідним клопотанням, зазначили у Київраді.