Помер український диригент Валерій Матюхін

Фото: Bogdana Pivnenko/Facebook

24 травня на 75 році життя помер український диригент лауреат Шевченківської премії Валерій Матюхін. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики у Telegram.

"Гірка втрата для української музики… Людина, яка залишила яскравий слід у сучасні академічній музиці нашої країни. Співчуття рідним і колегам. Вічна пам'ять!" – написало про Матюхіна видання Music-Review Ukraine.

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти також висловило співчуття.

"Музикант з Великої літери, піаніст, диригент, художній керівник, колосальна особистість, надзвичайно ерудована і освічена, але дуже проста в спілкуванні і добра Людина. Митець, який дав дорогу і допоміг дуже багатьом молодим талантам", – написала у власному дописі завідувачка кафедри скрипки НМАУ ім.Чайковського Богдана Півненко.

Хто такий Валерій Матюхін

Музикант та диригент, музично-громадський діяч, народний артист України. Він був лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та генеральним директором-художнім керівником Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

Під його керівництвом відбулися прем'єри творів Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Леоніда Грабовського, Володимира Зубицького, Лесі Дичко, Ганни Гаврилець та інших.

Разом з "Київською камератою" Матюхін гастролював країнами Європи і світу та популяризував українську симфонічну музику.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!