"Буде обговорюватися". FIS відклала рішення щодо повернення росіян з білорусами до лижного спорту

Російський гірськолижник Алєксандр Хорошилов. Фото: AP Photos

Санкції залишатимуться чинними впродовж невизначеного терміну.

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) відклала рішення щодо можливого повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі, про що оголосила на офіційному сайті.

Представники двох країн залишаються усуненими від змагань FIS від початку повномасштабного вторгнення до України минулого року. У жовтні федерація продовжила відсторонення до кінця сезону 2022/23.

Чи змагатимуться росіяни з білорусами наступного сезону, в організації досі не вирішили. Міжнародний олімпійський комітет у березні радив федераціям повернути місцевих атлетів до індивідуальних змагань з дотриманням умов нейтралітету.

За підсумками весняного засідання ради FIS поточні санкції залишили чинними "до подальших розпоряджень". Водночас у керівництві організації пояснюють, що надалі їх переглядатимуть.

"Питання буде обговорюватися. Але офіційно та неофіційно йшлося, що краще ухвалити пізніше рішення щодо того, якої саме позиції ми дотримуємося", — пояснив шведському виданню Expressen заступник генерального секретаря FIS Ніклас Карлссон.

"У нашому підході не буде чорного й білого, рішення «так» чи «ні». Натомість ми, напевно, ухвалимо рішення, орієнтоване на процес того, як ми надалі даватимемо раду з проблемою".

Ніклас Карлссон. FIS

Натомість у Росії заявляють про можливість повернення спортсменів восени цього року. Видання Inside the Games цитує президентку національної федерації з лижних перегонів Олену В'яльбе, яка розповіла, що "питання допуску рада FIS може розглянути у вересні, не раніше".

FIS — одна з федерацій, що відклали свої рішення стосовно повернення росіян та білорусів до змагань. Санкції проти атлетів з двох країн від початку травня також залишили в гімнастиці та вітрильному спорті.

Минулого року у FIS заявляли про можливість повернення російських та білоруських спортсменів до ЧС-2023 в лютому. Утім, пізніше генеральний секретар організації Мішель Віон назвав "помилкою" власні слова про пом'якшення санкцій.