Російські військові переправляють через Новоазовськ до РФ 10 вантажівок — радник мера Маріуполя

Фото: Telegram / Петра Андрющенка

Через окупований Новоазовськ на Донеччині російські війська переправляють до Росії 10 тентованих вантажівок, ймовірно, свої резерви. Про це повідомив в ефірі "Еспресо" радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

"Резерви, які російські окупанти тримають, зокрема, у Маріупольському районі, ми бачимо, що декілька днів підряд російські військові їдуть чомусь в бік Новоазовська. З Новоазовська кажуть, що вона поїхала не на Вугледар, як це зазвичай відбувалося, а саме в РФ. Вперше ми отримали інформацію, що з дороги за Новоазовськом, яка веде до кордонів з Росією, поїхали 10 тантованих вантажівок. Це, мабуть, вперше на моїй пам'яті, щоб вони щось перекидали на Росію, а не тягнули звідти", — зазначив радник мера.

За його словами, ситуація у Бєлгородській області додає руху сил РФ.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram