Усунення Росії та Білорусі від змагань з вітрильного спорту продовжили до квітня 2024 року

Росіяни у вітрильному спорті. Фото: AP Photos

Для спортсменів з двох країн залишають "вікно" для кваліфікації на Олімпіаду-2024.

World Sailing (раніше — Міжнародна федерація вітрильного спорту) залишила чинним відсторонення російських та білоруських спортсменів до квітня 2024 року. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

У квітні World Sailing вітала нові рекомендації Міжнародного олімпійського комітету, що радив федераціям повернути російських та білоруських спортсменів до індивідуальних змагань на умовах нейтралітету.

Тоді ж в організації запланували ухвалити остаточне рішення щодо їхнього повернення на проміжному засіданні ради World Sailing, запланованому на травень. Заразом окреслили і можливі терміни повернення атлетів з двох країн до змагань — квітень 2024 року. Це означає, що росіяни та білоруси пропустять усі кваліфікаційні старти на Олімпіаду-2024, крім останнього, який відбудеться саме в квітні наступного року.

За підсумками засідання ради World Sailing організація, зрештою, залишає чинними всі поточні санкції проти Росії та Білорусі.

"Всі члені ради на проміжному засіданні виступали як обрані представники національних керівних органів — членів організації й отримали можливість висловити точку зору свого регіону. Хоча формального голосування не проводилося, очевидною була підтримка більшістю залишення поточної позиції World Sailing щодо повернення до міжнародних змагань спортсменів та офіційних осіб з Росії та Білорусі", — йдеться у заяві.

В організації наголосили: квітень 2024 року залишатиметься попереднім терміном для повернення росіян з білорусами до міжнародних змагань. Участь у регаті Semaine Olympique Française, запланованій на цей період, залишатиме спортсменам з двох країн можливість для кваліфікації на Олімпіаду-2024.

"World Sailing залишається повністю відданою підтримці української спільноти вітрильного спорту впродовж неймовірно важкого часу", — додали у федерації.

У яких видах спорту залишили відсторонення атлетів з РФ та Білорусі