Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

"Відчуваю впевненість у основі". Юрай Санітра – про початок підготовки до біатлонного сезону та склад збірної України

Юрай Санітра, фото: Євгеній Каранов / Суспільне Спорт

Ексклюзивне інтерв'ю головного тренера чоловічої збірної України з біатлону.

Збірна України з біатлону офіційно відкрила новий сезон – наприкінці травня команда зібралася на перший тренувальний збір, яким розпочалася підготовка до стартів у сезоні 2023/24.

Чоловіча збірна України з біатлону перший збір проводить у Сянках: тренувальний табір розпочався у суботу, 20 травня, і триватиме більше трьох тижнів. В одному місці зібралися команди "А", "Б" та юніори.

Суспільне Спорт безпосередньо в Сянках поспілкувалося з головним тренером команди Юраєм Санітрою – про підготовку до нового сезону, склад команди та цілі на літню частину зборів.

  • Про перший збір у сезоні

"Мета збору – це зустрітися, познайомитися з планом підготовки на цей сезон, зробити структуру підготовки та поговорити з тренерами і спортсменами, щоб було зрозуміло за якою системою працюватимемо. Стосовно моєї посади, скажу одразу, що дійсно буду методично керувати і в команді «Б», і в юніорській. Але не треба так розуміти мою позицію, що буду безпосередньо вирішувати та детально планувати тренувальний процес – просто хочу зробити так, щоб усі знали з якими цілями ми рухаємось в цей сезон. Я говорив з цього приводу з тренерами, щоб вони зрозуміли мою стратегію. Думаю, що обрав таких наставників, які знають мою філософію, як тренера і виконуватимуть мої побажання.

З командою «Б» працює Олександр Кравченко та Роман Прима. А з юніорською Олександр Артюх та Дмитро Івасенко".

  • Про склад команди

Команда зустрілася в гарному настрої, усі приїхали в порядку. Тут Антон Дудченко, Дмитро Підручний, Богдан Цимбал, Денис Насико, Артем Тищенко, Тарас Лесюк і Віталій Мандзин. Ще не приїхав Артем Прима: після завершення сезону він почав лікування проблеми, яка з’явилася у нього взимку. Саме через це Артем приєднається до команди на п’ять днів пізніше, але він також буде готовий почати підготовку.

Ця вісімка буде готуватися до сезону, але також буду дуже серйозно дивитися і на Руслана Ткаленка. Хочу дати можливість йому потрапити на літній чемпіонат світу. Він поїде з нами на збір до Італії в Пасо Лавацца, щоб я міг побачити всіх хлопців і в підсумку правильно визначити склад на літню світову першість.

Я коли дивлюсь на склад основи, то відчуваю впевненість. Якщо все складеться за планом та всі будуть здорові, то взимку можемо мати дуже сильну команду. Усередині також буде хороша конкуренція, деякі спортсмени вже підняли свою впевненість. Тому на новий сезон я ставлю перед командою найвищі цілі. Адже маємо потенціал для виконання".

  • Про плани на найближчі збори

"Після збору в Україні ми у четвер, 15 червня, відправляємося до Німеччини в Обергоф. Далі збір в Італії та перший пік у літній підготовці – старт на літньому чемпіонаті світуГонки на літньому чемпіонаті світу відбуватимуться з 24 до 27 серпня. в словацькому Осрблі. Далі вже розбиратимемося, план створений, але після світової першості можуть бути зроблені певні корекції у складах команд".

  • Про наявність пропозиції від інших збірних

"Це завжди відбувається, процес після кожного сезону. Я скажу за себе, станом на зараз для мене це не цікаво. Я не займаюсь цим питанням, бо морально пов’язаний з командою та хлопцями. Хочу й надалі продовжувати роботу з цією командою, адже бачу сенс: ми не перший сезон працюємо і вірю, що зараз можемо вийти на пік та отримати продукт цієї праці.

Я завжди працюю з бажанням виконати максимальний рівень. Ставлю перед собою найвищі цілі, щоб мати мотивацію та виконати їх. Якщо дозволить здоров’я та все йтиме за нашими розрахунками, то будемо поступово рухатися до Олімпійських ігор-2026 та будувати міцну команду, щоб там реалізувати бажання, яке є в мене та спортсменів. Медаль ніколи не планується, але треба все зробити, щоб за неї боротися".