На Рівненщині фіксують вдвічі більше комарів та мошки, ніж торік. В чому небезпека та як захиститися

Комар під мікроскопом/ Фото: Суспільне Рівне

У Рівному в 2023-му зафіксували вдвічі більше комарів та мошки, ніж минулого сезону. Їхні укуси небезпечні тим, що комахи можуть, зокрема, переносити інфекційні паразитні хвороби. Про це Суспільному повідомила ентомологиня обласного центру профілактики та контролю хвороб Руслана Драб. Вона розповіла, чому їх побільшало цьогоріч та як захистити себе від укусів.

Рівнянка Вікторія Коваль скаржиться на комарів, яких, за її словами, цьогоріч дуже багато. Каже, через них не може повноцінно відпочити.

"Пікнік і ночувала в лісі — і без хімії, яка також дуже шкодить, важко просто насолоджуватися моментом. У мене шкіра дуже ніжна і постійно його деру, воно чешеться. Потім мушу чимось мазати, а воно нешвидко проходить. Через те, що я чухаю, у мене подразнення на шкірі більше, почервоніння і виглядає це не дуже", — говорить рівнянка.

Рівнянка Вікторія Коваль/ Фото: Супільне Рівне

Стан шкіри рівнянки після укусу комах/ Фото: Суспільне Рівне

Зі слів ентомологині обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслани Драб, цьогоріч у Рівному комарів та мошок зафіксували вдвічі більше, ніж минулого сезону.

"Комарів ми фіксуємо, вони вже достатньо активні. І вже кількість їх відмічається більше, ніж була в сезон минулого року. Стосовно прогнозу по мошці, все буде залежати від температури повітря і вологості. Якщо температура повітря буде зростати, мошка буде по тихеньку зменшуватися. Комарі будуть активні все літо", — зазначила ентомологиня.

Фото: Суспільне Рівне

Ентомологиня Руслана Драб/ Фото: Суспільне Рівне

Як розповідає головна алергологиня області Тетяна Янчук, укуси комарів та мошок можуть спричинити тяжку алергічну реакцію:

"Сказати однозначно, чи у людини ці висипи від укусів пройдуть на рівні висипів від вживання медикаментів, чи воно виллється в алергічну реакцію більш генералізовану — ми ніколи не зможемо. Але якщо людина відчула якусь слабкість після того, як її покусали, при вимірюванні тиску є показник, що тиск занижений, коли людину починає лихоманити — у цьому випадку важливо звернутися до лікаря".

Головна алергологиня області Тетяна Янчук/ Фото: Суспільне Рівне

Укуси комарів та мошок небезпечні також тим, що комахи можуть, зокрема, переносити інфекційні паразитні хвороби.

"Ось так (на фото нижче,-ред) виглядає паразит. Це підшкірний дирофіляріоз. Є ще внутрішніх органів, але у нас, слава Богу, він не реєструється. Неприємне абсолютно захворювання, воно проявляються наявністю безболісної або болючої пухлини, не обов'язково комара. Інкубаційний період складається від шести місяців до двох років", — зазначила ентомологиня.

Паразит дирофіляріоз/ Фото: Суспільне Рівне

За інформацією Руслани Драб, у 2022 році в області зафіксували три випадки дирофіляріозу. Джерелом інфекції є дикі м'ясоїдні тварини, також собаки й коти. Переносять її усі види комарів, мошки та кліщі.

Найчастіше паразит на тілі інфікованої людини розташовується у ділянці ока, зазначила ентомологиня:

"Людина просто помічає під оком паразита, який повзе, або під повікою. Дуже неприємні відчуття. Паразит може сягати 15 см, йде велика алергізація організму. Але прогноз абсолютно сприятливий, після хірургічного видалення пухлини, якщо ми говоримо про шкіру або ділянка ока — настає повне видужування".

Уникнути укусів комарів та мошок майже неможливо, але потрібно намагатися обмежувати контакт з ними, наголосила Руслана Драб:

"Якщо від мошки ми захищаємося і на природі, то від комарів треба захищати й свої оселі. Треба подбати про захист вікон і дверей протимоскітними сітками. На природі, стосовно мошок і комарів, ми дбаємо про захисний одяг, максимально закриті ділянки вашого тіла. І не забувати про репелентиспреї, аерозолі або мазі, спеціально виготовлені як захист від комах, їх підбираємо акуратно, зважаємо на термін їх придатності, зважаємо на те, яким чином їх застосовувати згідно з інструкцією".

Мухи під мікроскопом/ Фото: Суспільне Рівне

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook