Вчителі житомирських ліцеїв вивчають цифрову грамотність та методи психосоціальної підтримки учнів

Вчителі Житомира навчають своїх колег з міських ліцеїв цифровій грамотності. Житомир, 22 травня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Вчителі Житомира почали навчатися цифровим компетентностям та засадам психосоціальної підтримки учнів. Про це Суспільному розповіла методистка науково-методичного центру житомирського міського департаменту освіти Наталія Шикирава.

З її слів, освітян навчають їхні ж колеги із восьми ліцеїв Житомирської громади. В команді тренерів працюють директор, практичний психолог і два вчителя із ліцеїв Житомира № 4, 25, 16, 17, 22, 33, 36 та Вересівського ліцею громади.

"Для того, щоб проводити навчання, вони самі пройшли курс тренінгів за програмою Нової української школи "Школу – вгору". З ними провели тренінги провідні українські та міжнародні спеціалісти-експерти", – розповіла Наталія Шикирава.

Наталія Шикирава. Житомир, 22 травня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

22 травня такі навчання розпочалися в ліцеї №25.

Вчителі житомирських ліцеїв вивчають цифрову грамотність. Житомир, 22 травня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Серед тренерок – Ірина Свірська.

"Ми пройшли навчання – п’ятиденний курс, де нас навчали цифровим компетентностям та різним методикам і технологіям, які ми можемо використовувати у своїй професійній діяльності", – каже Ірина Свірська.

Ірина Свірська. Житомир, 22 травня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Вчителька іноземної мови Леся Войтенко каже, що хоче зробити свої уроки цікавішими.

"Ми маємо розуміти, що цікаве, що є нове для того, щоб наші уроки і знання, які ми даємо дітям, були більш поглибленими, більш практичними. І пов’язані із життя", – сказала вчителька іноземної мови.

Леся Войтенко. Житомир, 22 травня 2023 року. Фото: Ірина Остапчук для Суспільне Житомир

Вчителі також навчались надавати психосоціальну підтримку учням, розповіла шкільна психологиня Ольга Шаран.

"Ознайомлюємо вчителів із напрямками стресу, – говорить Ольга Шаран, – як працювати зі стресом, щоб вчителі знали, як саме владнати стресову ситуацію, щоб вони могли у подальшому працювати із учнями".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube