Томас Бах виступає за участь атлетів "усіх 206 членів МОК" в Олімпіаді-2024. До списку входять Росія та Білорусь

IOC/Greg Martin

Комітет досі не затвердив остаточного рішення перед Іграми наступного року.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах висловив сподівання, що в Олімпіаді 2024 року візьмуть участь "усі 206 національних олімпійських комітетів", включно з російським та білоруським.

У березні МОК оновив власні рекомендації щодо допуску до міжнародних змагань російських та білоруських спортсменів, що здебільшого залишалися відстороненими від турнірів від початку повномасштабного російського вторгнення до України. Федераціям радили повернути атлетів з двох країн до індивідуальних змагань на умовах суворого нейтралітету.

Водночас навесні МОК не затвердив, проте й не заборонив участь росіян та білорусів у змаганнях літньої Олімпіади-2024 у Парижі. В організації пообіцяли ухвалити "це рішення у відповідний момент, на власний розсуд та без прив'язки до результатів попередніх олімпійських кваліфікаційних змагань".

Відтоді частина міжнародних спортивних федерацій, зокрема в легкій атлетиці, відмовилася пристати на оновлені рекомендації МОК і залишила чинними свої попередні санкції проти РФ та Білорусі. Водночас у росіян виникли складнощі з реєстрацією своїх спортсменів на змагання з фехтування, чия міжнародна федерація погодила їхнє повернення ще до оприлюднення нових рекомендацій МОК.

На тлі невизначеності з поточним статусом росіян та білорусів у світовому спорті президент МОК Томас Бах побував у Болгарії на святкуванні 100-річного ювілею місцевого олімпійського комітету.

У своєму виступі німецький функціонер додав, що сподівається на відповідність дій міжнародних федерацій оновленим рекомендаціям МОК, за 14 місяців до старту Олімпіади в Парижі.

"Рекомендація МОК полягає в тому, що спортсменам всіх країн має бути дозволено брати участь у кваліфікаційних змаганнях [до Олімпіади-2024], які вже відбуваються. Сподіваюся, що багато федерацій приймуть наші рекомендації", — цитує Баха видання Inside the Games.

"Я тішуся, що отримав підтримку щодо цього від президента Болгарії Румена Радева. Він, як і ми, хоче, аби атлети з усіх 206 національних комітетів МОК могли взяти участь в Олімпійських іграх".
Томас Бах (у центрі) в Болгарії. Bulgarian Olympic Team

Повернення РФ до спорту: що відомо

  • У листопаді минулого року очільник МОК закликав до нейтралітету організації. "Якщо спорт таким чином стає ще одним інструментом для досягнення політичних цілей, то він паде", — пояснював Бах.
  • Навесні міністр спорту Швеції закликав заборонити участь російських спортсменів у наступних Олімпійських іграх.
  • У травні трибунал Міжнародного паралімпійського комітету ухвалив рішення про призупинку позбавлення Росії та Білорусі членства в організації. Водночас параспортсмени двох країн і надалі залишатимуться поза міжнародними турнірами.