НПК України сформував список пропозицій для МПК після задоволення апеляції щодо призупинки членства Росії та Білорусі

Валерій Сушкевич. Фото: AP Photos

Про відповідне рішення оголосив президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич.

Національний паралімпійський комітет України сформував список пропозицій для Міжнародного паралімпійського комітету після того, як Апеляційний трибунал задовільнив скаргу Росії та Білорусі у відповідь на рішення про призупинку їхнього членства в організації. Про це повідомив президент НПК України Валерій Сушкевич під час спеціальної пресконференції.

Російські та білоруські параспортсмени відсторонені від міжнародних змагань. А у листопаді 2022 року Генеральна асамблея Міжнародного паралімпійського комітету навіть ухвалила рішення про призупинення членства НПК Росії та Білорусі в організації.

Втім, рішення про призупинку членства російського та білоруського паралімпійських комітетів в МПК було переглянуте Апеляційним трибуналом організації. Він задовільнив скаргу Росії та Білорусі та зобов'язав Міжнародний паралімпійський комітет призупинити позбавлення членства цих НПК.

У зв'язку із прийнятим рішенням Апеляційним трибуналом МПК, НПК України скликав спеціальну пресконференцію. У ході неї президент організації Валерій Сушкевич розповів про ситуацію, що склалася, а також відповів на питання журналістів.

Зокрема, очільник Національного паралімпійського комітету України зазначив, що у відповідь на рішення Апеляційного трибуналу було сформовано список пропозицій перед наступним засіданням Генеральної асамблеї МПК, яке відбудеться у вересні в Бахрейні. Цей список містить три пункти, що пов'язані з продовженням відсторонення Росії та Білорусі від паралімпійського спорту.

  1. Продовжити відсторонення російських та білоруських делегацій: спортсменів, тренерів, делегатів, суддів і персоналу від участі у будь-яких видах спорту, що знаходяться під егідою Міжнародного паралімпійського комітету.
  2. Повне відсторонення російських та білоруських команд від участі на Паралімпійських іграх до закінчення війни в Україні.
  3. Рекомендувати міжнародним федераціям, які не підпадають під юрисдикцію МПК, прийняти рішення про відсторонення російських та білоруських спортсменів від паралімпійських видів.
"Ці пропозиції охоплюють весь спектр недопуску російських представників, як до видів спорту, що входять під егіду МПК, так і міжнародних федерацій. Хоча по федераціям ми, так само, як і в олімпійському спорті, маємо рекомендаційний варіант пропозицій, у міжнародному паралімпійському спорті є певний рівень імперативності", - додав Сушкевич.

Крім цього, президент Національного паралімпійського комітету України також розповів про комунікацію, яку веде організація щодо недопущення повернення параатлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. І визнав: деякі міжнародні федерації, які здатні ухвалювати рішення про допуск незалежно від МПК, розглядають таку можливість.

"Те, що зробив президент України в комунікації, переконуючи лідерів держав - власне, лідери НПК цих країн послідовні у підтримці своїх урядів. Ми з ними працюємо через персональні комунікації. Багато часу проводжу у відрядженні. Комунікація важка. Важливо, що багато представників Міжнародного паралімпійського комітету та НПК говорять, що конкретні країни... Скажімо, є ризики поновлення представників Росії та Білорусі. Більше того: існують ризики, що будуть допущені у той чи іншій [міжнародній] федерації до участі у кваліфікаційних змаганнях. Цей процес, на жаль, є, він може рухатися до визнання та допуску чи з нейтральним прапором. А деякі суб'єкти паралімпійського руху говорять і про повноправну участь.

Тому робота важка. Але знаєте, що мені здалося? Що є ця межа у цивілізаційному напрямку, в якому є паралімпійський спорт, щоб її переступити. Навіть федераціям, які інколи вважають, що вони мають право прийняти рішення всупереч тому, що було прийнято на Генеральній асамблеї в минулому році. Кожна з федерацій, яка приймає самостійно рішення, є членом Міжнародного паралімпійського комітету. Виходить, якщо вони вирішують допустити представників Росії та Білорусі, то порушують рішення Генеральної асамблеї. Тому тут є і юридична складова, і моральна - причетності до цього".

"Мені здається, що поки немає такого рішення навіть ментального. Бажання є, і я це бачу у деяких федерацій, але поки немає [рішення] переступити святий якийсь поріг, який не можна", - сказав Сушкевич.