Розгляд апеляції на вирок експосадовцям міжнародного аеропорту "Бориспіль" перенесено на червень

Засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, 18 травня, 2023 р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду сьогодні, 18 травня, мали розглянути скаргу на вирок експосадовцям держпідприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Засідання перенесли на червень, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Ідеться про справу щодо колишнього гендиректора аеропорту "Бориспіль" Євгена Дихне, якого в березні засудили до 5 років позбавлення волі, а також щодо ексначальниці служби договорів неавіаційноі діяльності аеропорту Олесі Левочко, якій присудили 4 роки позбавлення волі.

У зв’язку з тим, що закінчився час відведений на розгляд скарги, засідання перенесли на 09:30 7 червня.

Під час засідання захисник Микола Мягков подав заяву про відвід колегії суддів. "Апеляційна палата не має права здійснювати правосуддя, оскільки не може забезпечити свою незалежність від ВАКС, як у першій інстанції", — вважає Мягков.

За його словами, апеляційна палата є упереджена та несправедлива, і скаргу на попередній вирок, на думку адвоката, має розглянути Київський апеляційний суд.

Прокурор заявив, що відвід суддів є необґрунтованим. Суд відмовив задовольнити заяву адвоката про відвід суддів.

Також захисник просив про відвід прокурора Сергія Підгореця. Суд також відмовив.

Розгляд апеляції на вирок Євгенові Дихне та Олесі Левочко продовжать на наступному засіданні у червні.

Що відомо про справу Євгена Дихне

7 вересня 2020 року НАБУ повідомило про підозру екскерівнику аеропорту "Бориспіль" та начальнику служби орендних відносин. За версією слідства, службові особи "Борисполя" з 2014 по 2019 рік на підставі укладених договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення за заниженою вартістю.

У червні Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили справу до суду.

1 березня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок, за яким екскерівника "Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Євгена Дихне засудили до 5 років позбавлення волі через зловживання службовим становищем.