Збірна України з тхеквондо пропустить чемпіонат світу-2023. На турнір заявлені атлети з Росії та Білорусі

Ексклюзивно
Змагання Грендслем з тхеквондо. Фото: World Taekwondo

Ексклюзивний коментар віцепрезидента федерації тхеквондо України для Суспільне Спорт.

Збірна України з тхеквондо пропустить чемпіонат світу, який відбудеться з 29 травня по 6 червня у Баку. Про це розповів тренер та віцепрезидент української федерації тхеквондо Сергій Васильченко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Тхеквондо - один з олімпійських видів спорту, що ухвалив рішення про допуск атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних турнірів. І вже навіть визначив період повернення спортсменів з цих країн - це має статися на чемпіонаті світу, який розпочнеться 29 травня в Баку.

Попри допуск, Росія та Білорусь не подавали заявку спортсменів на світову першість майже до самого кінця реєстрації. Суспільне Спорт зверталося за коментарем до віцепрезидента федерації тхеквондо України Сергія Васильченка, який відзначав, що станом на понеділок, 8 травня, атлети з цих країн не були зареєстровані на турнірі.

"До 10 травня йде реєстрація на чемпіонат світу. На сьогоднішній день росіяни там поки що не зареєстровані. Тому якщо їх на реєстрації не буде, ми поїдемо. А якщо вони зареєструються - це буде зрозуміло 10 травня о 12 вечора - то, швидше за все, ми не їдемо", - повідомляв Васильченко.

Утім, збірна України все ж пропустить турнір - російські та білоруські тхеквондисти допущені до змагань. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Васильченко пояснив, що про це дізналися неодразу: організатори змагань спершу зробили позначку "без національності" у заявочному списку, яку згодом заповнили представниками Росії та Білорусі.

"Там вже заявлені росіяни та білоруси. Спочатку в заявці була така графа, як “Not National”, тобто немає національності, так хитро-мудро вони зробили. Адміністратор сайту якийсь вже за своєю вимогою може заповнити цей список. Тобто вони спочатку зробили без національності графу, а тепер уже видно, що зареєстровані спортсмени з країн-агресорок. Деякі з них є військовослужбовцями. Зараз збираємо факти для підтвердження цього. Таким чином, на світову першість команда не їде".

"Не можу сказати, яка була там комісія. Було щось, коли Всесвітня федерація приймала це рішення, але що саме, я, на жаль, не знаю", - додав віцепрезидент української федерації.

Також Васильченко розповів про реакцію української федерації на допуск росіян та білорусів, а також які заплановані наступні старти команди у зв'язку із пропуском чемпіонату світу.

  • Про реакцію української федерації тхеквондо

"Президент Федерації тхеквандо України (ВТФ) [Лесік Саманджия] вже сьогодні відправляється до Баку, де відбудеться чемпіонат світу, і буде спілкуватися з керівництвом Всесвітньої федерації. Знаю, що він вже туди поїхав".

  • Про значення чемпіонату світу у контексті відбору на Олімпіаду-2024

"Такі змагання, як чемпіонат світу, дають рейтинг і дуже високий — це клас G-14. А чим вище рейтинг, тим ближче спортсмен до Олімпіади. Але в нас ще є Європейські ігри, які відбудуться наприкінці червня у Польщі. Там, наскільки мені відомо на сьогоднішній день росіян не буде. Туди Європейський олімпійський комітет їх не пускає. У нас є сім ліцензій туди, можливо, там щось вийде. Але, звичайно, саме чемпіонат світу дає досить хороші шанси потрапити на Олімпіаду".

  • Про інші змагання

"Ми поки не знаємо, плануємо потрапити на G-турніри міжнародні. Вийде в нас це чи ні, поки не можемо сказати. Зараз наприклад Combat Games – Ігри школярів, які заплановані на кінець травня у Сербії, там росіян та білорусів не буде. Туди плануємо везти приблизно 70 спортсменів — молодші юнаки, кадети та юніори".

Збірна України з тхеквондо: що відомо

  • Чемпіонат світу в Баку - один з турнірів, за які нараховуватимуться рейтингові очки. Топ-5 найкращих тхеквондистів у кожній ваговій категорії відбиратимуться на Олімпіаду-2024, решта ж визначатиметься на кваліфікаційних турнірах, що відбудуться перед Іграми у Парижі.
  • На попередній Олімпіаді-2020 Україна не була представлена. Востаннє на Олімпійських іграх представник від української збірної виступав ще у Лондоні в 2012 році: Григорій Гусаров посів п'яте місце (до 68 кг), а Марина Конєва поступилася у чвертьфінальній сутичці в категорії понад 67 кг.
  • Починаючи з 2015 року, збірна України з тхеквондо не здобувала медалі чемпіонату світу. На ЧС-2015 здобула нагороду Ірина Ромолданова (до 46 кг).
  • Крім тхеквондо, визначені дати повернення спортсменів з Росії та Білорусі у дзюдо, велоспорті, настільному тенісі та фехтуванні. При цьому у фехтуванні атлети з цих країн поки що не потрапили до заявки на жоден з турнірів.