"Угода з дияволом". МЗС України відреагувало на відновлення авіасполучення між РФ і Грузією

Речник МЗС України Олег Ніколенко. Фото: Facebook Олег Ніколенко

Рішення президента РФ Володимира Путіна щодо скасування російських віз для грузинських громадян та відновлення прямого авіасполучення — це політична компенсація за відмову чинної грузинської влади запровадити санкції проти РФ через вторгнення в Україну.

Про це у Facebook написав речник МЗС України Олег Ніколенко.

Ніколенко зауважив, що "Росія пропонує Грузії укласти угоду з дияволом, а в угоді з дияволом, як відомо, перемагає диявол".

Речник МЗС зазначив, що курс Тбілісі на нормалізацію відносин із Кремлем відбувається на тлі окупації РФ 20% грузинської території, викрадення грузинських громадян, грубого порушення прав і свобод людини на окупованих територіях та заповнення Грузії росіянами.

"Москва отримує поступки та не несе відповідальності за те горе, яке вона заподіяла грузинському народу", — йдеться у дописі Ніколенка.

Він нагадав, що у 2008 році російські літаки вже прилітали в Грузію, щоб бомбити мирне населення.

"Зараз вони планують бомбити європейське майбутнє грузинів. РФ не зацікавлена в просуванні Грузії в ЄС та НАТО, її процвітанні та розвитку. Мета Москви — створити умови, за якими прогрес буде неможливим", — констатує речник МЗС.

І додає, що зближення з РФ очікувано не знаходить підтримки серед частини грузинських політиків та населення, які неодноразово публічно висловлювали свою позицію, зокрема в акціях протесту.

"У цьому контексті ми висловлюємо солідарність та підтримку грузинам в їхньому законному прагненні розбудувати процвітаючу європейську державу в її міжнародно визнаних кордонах. Закликаємо уряд Грузії синхронізувати політику щодо Росії із політикою ЄС, а також утриматися від дій, які відкидають подальший європейський рух країни", — підсумував Олег Ніколенко.

10 травня заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями.

Що відомо про скасування РФ візового режиму і відновлення авіасполучення

Президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

Водночас Сполучені Штати попередили Тбілісі про запровадження санкцій у разі відновлення прямого авіасполучення між Росією та Грузією.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.