Відновлення польотів із Росії: ЄС закликає Грузію приєднатися до санкцій щодо авіаційного сектору РФ

Речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Петер Стано. Фото: Європейська комісія

Європейський Союз та інші країни, які запровадили санкції щодо російського авіаційного сектору заохочують Грузію, яка прагне стати країною-кандидатом на вступ до ЄС, приєднатися до цих санкцій.

Про це заявив речник ЄС Пітер Стано, коментуючи зняття з боку Росії заборони для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

“Ми взяли до уваги рішення російської влади скасувати заборону на авіапольоти з Грузією. У цьому контексті маємо нагадати, що через злочинну агресію Росії проти України Європейський Союз і декілька його міжнародних партнерів запровадили санкції проти російського авіаційного сектору. Ми не даємо дозвіл на польоти в Росію, з Росії або над Росією”, — сказав Стано.

Він закликав Грузію залишатися пильною щодо будь-яких можливих спроб обійти наявні санкції, особливо в авіаційному секторі.

Стано також додав, що на тлі значних проблем з безпекою, про які повідомляє Міжнародна організація цивільної авіації ООН, Грузія не повинна допускати небезпечні російські літаки на свою територію.

“Дозвольте мені ще раз нагадати, в контексті наявних міжнародних санкцій, що через санкції 95% російського авіаційного парку не в змозі оновлювати або модернізувати свої літаки, що є важливим для підтримки необхідного рівня міжнародної технічних і безпекових стандартів. Тому це також дуже важливе питання безпеки”, — сказав речник ЄС.

Відповідаючи на запитання щодо скасування безвізового режиму для громадян Грузії з боку РФ, Стано сказав, що громадяни Грузії вирішать, чи скористаються вони цим чи ні, це їхнє рішення.

“І нам не так багато про що можна сказати”, — додав він.

Напередодні президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протеступроти поновлення прямого авіасполучення з Росією. Тим часом заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.