Віддала нирку чоловікові. Як почувається подружжя після трансплантації у Хмельницькому

Суспільне Хмельницький

Подружжя Приходьків готують виписати із лікарні після трансплантації нирки: орган пересадили від дружини до чоловіка. Це друга подібна операція у Хмельницькому, розповів Суспільному завідувач урологічного відділення, керівник групи експертів трансплантології при департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олексій Підмурняк. За його словами, операцію провели спільно з колегами з Львівського центру трансплантології.

У подружжя Приходьків - Бориса та Євгени - сьома доба після трансплантації нирки. Дружина стала донором для власного чоловіка, хоча, каже, вважала, що таке неможливо, бо у них мала б бути різна група крові.

Її чоловік Борис розповідає: "В армії мені, виявляється, поставили неправильну групу крові. Я думав, що в мене третя група крові. Коли довелося шукати донора, у моїх всіх родичів була третя група, тільки в мене виявилася перша група. Почав шукати, хто в нас з першою групою. Виявилося, що дружина й син".

Євгена Приходько розповідає, що коли постало питання - син чи мама, то без вагань вирішила стати донором для чоловіка. Після перенесеної операції, за її словами, перші п’ять днів було дуже складно, а зараз все нормально.

Олексій Підмурняк дає рекомендації своїм пацієнтам після трансплантації. Суспільне Хмельницький

Операцію з трансплантації провели 27 квітня спільно з колегами з Львівського центру трансплантології. Тривала вона близько п’яти годин, розповідає керівник групи експертів з трансплантології при департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олексій Підмурняк: "Аналізи і все обстеження було виконано за державні кошти. Процес виконання операції був нескладним. Вже у післяопераційному періоді були певні особливості, коли підбирали медикаменти, які знижують імунну систему, щоб не було відторгнення. Пацієнти абсолютно спокійно перенесли післяопераційний період, виписуються додому в задовільному стані".

Це друга операція із трансплантації нирки в області, розповідає Олексій Підмурняк. Першу робили торік. Сьогодні подружжя готують до виписки, каже лікар: "Основна задача - розуміти правильність прийому медикаментів і правильність здачі аналізів тоді, коли це необхідно. Я дав спеціальну пам’ятку".

Борис Приходько каже: одразу після повернення додому хоче походити вулицями села та піти до лісу.

Читайте також

  • Хмельницька акушерка прийняла тисячі пологів за 20 років
  • "Професійний гігієнічний догляд за тваринами – це необхідність", – хмельницька грумерка
  • Як на Хмельниччині реабілітують військових після бойових дій

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.