У Львівській громаді облаштували ще одну філію центру "Джерело"

Суспільне Львів

У Винниках облаштували філію навчально-реабілітаційного центру "Джерело". Як повідомила Суспільному координаторка філії Марія Арабська, там зможуть прийняти загалом 20 діток. Зараз пройшли адаптацію та повноцінно займаються 14 дітей.

Серед дітей, яких першими прийняли у центрі — 5-річний Ярослав. У хлопчика діагностували аутизм. Його мама Ольга Тарабанова із двома дітьми зараз живе у Винниках. Туди вони переїхали із Краматорська.

"Можна було зачекати. Але Ярославчику тоді було майже 4,5 роки. Я дуже переживала, як він буде переносити, коли ми будемо ховатися в бомбосховищі, як ми будемо виходити. Саме вихід з дому був для нього дуже проблемний", — розповідає мама вихованця центру "Джерело" Ольга Тарабанова.

Ольга Тарабанова разом зі своїм сином Ярославом у філії центру "Джерело" у Винниках. Фото: Суспільне Львів

Діти у винниківському "Джерелі" можуть перебувати із 8:30 до 16:30. За словами Ольги Тарабанової це дозволяє батькам працювати, або ж як їй — приділяти час собі і старшому сину:

"Дуже важко, коли ти 24 години на добу з дитинкою, і все наче добре, але вигорання є. Треба звідкись черпати цей ресурс. Бо ти віддаєш себе і навіть на старшу дитину мене не вистачало. Він молодець, у нього все класно, але він теж втрачає своє дитинство".

Сенсорна кімната у філії центра "Джерело" у місті Винники. Фото: Суспільне Львів

За дітьми у центрі доглядають, з ними займаються спеціалісти. Вони мають спеціально розроблений розклад дня.

"По-перше, соціальна робота, денний догляд дітей, але в нас для кожної дитини є індивідуальний план. В нас є щоденний план: творча діяльність, художня діяльність, адаптивні методи роботи з дітьми. Сенсорна діяльність, музична діяльність", — каже координаторка філії Марія Арабська.

Вихователі центру "Джерело" у Винниках займаються із дітьми. Фото: Суспільне Львів

"Кожна дитина проходила адаптацію. І ми намагалися, щоб вони нас полюбили, як своїх. Відповідно, потім ми мали їхню увагу, прихильність, і могли з ними займатися. І заняття в нас проходять не наказово. Ми прохаємо, допомагаємо і діти нас слухають та з задоволенням йдуть до нас на заняття", — каже соціальна вихователька Надія Довгань.

За словами координаторки філії, до них приводять дітей, які живуть у Винниках, Лисиничах та Тракті Глинянському. Окрім основного центру "Джерела", що розташований у Львові на Сихові, це 6 філія у Львівській громаді. Наступну планують облаштувати у Залізничному районі.

Що відомо про центр "Джерело"

  • Центр "Джерело" надає фізичну, психологічну та медико-соціальну реабілітацію дітям та молоді з ДЦП, синдромом Дауна, з розладами спектру аутизму тощо. У тому числі — переселенцям.