Заради виживання: Лубінець порадив українцям на окупованих територіях отримувати громадянство РФ

. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій України із закликом отримувати російське громадянство заради збереження власного життя.

Про це посадовець заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини".

Зокрема, Лубінець зауважив, що указ, раніше підписаний президентом Росії Володимиром Путіним, передбачає кримінальне переслідування мешканців окупованих частин України, а не їхню депортацію.

"Цей указ направлений на те, щоб узаконити примусову паспортизацію, яка відбувається на тимчасово окупованій території України. Це перше. І друге — зафіксувати й поставити крапку в цьому процесі. Я думаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорта, їх просто заарештують. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких Російська Федерація буде тримати в полоні, в ув'язненні на своїй території або на тимчасово окупованій території України", — сказав омбудсман.

Відтак Лубінець закликав мешканців ТОТ не відмовлятись від російського громадянства з міркувань безпеки.

"Я б порадив брати російський паспорт, все ж таки, для себе прийняти рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском, фізичним тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію. Після цього, зараз напрацьовується відповідний закон, – офіційно відмовитись від цього паспорту і повернутись до нормального життя. Або для себе приймати рішення і виїжджати з цієї території в будь-який спосіб через будь-яку територію інших країн, але просто звідти виїхати. Ми розуміємо, що це зараз питання виживання на цій території", — зазначив він.

Омбудсмен додав, що влада України вважає примусову паспортизацію воєнним злочином, але не визнає злочином отримання паспорта.

Читайте також

ЗСУ отримають далекобійні ракети від Великої Британії, Україна залучила перші інвестиції. 431 день війни. Онлайн