На Рівненщині стартував чемпіонат України з "полювання на лисиць". Що це таке

Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині у лісі неподалік села Мирогоща Дубенського району 27 квітня стартував чемпіонат України зі спортивної радіопеленгації, також відомої як "полювання на лисиць". Участь у ньому беруть 88 учасників з дев'яти областей. Триватимуть змагання до 30 квітня.

У ході чемпіонату з радіоорієнтування учасникам необхідно за найменший час виявити встановлені на місцевості портативні радіопередавачі, так звані "лисиці", які один за одним передають азбукою Морзе свій позивний сигнал.

"Колись це була бойова задача в армії. Цивільні спортсмени займалися "полюванням на лисиць", а військові — польовими задачами, які полягали у тому, щоб знайти джерела шкідливого випромінювання", — розповів головний суддя змагань Ігор Шевчук.

Головний суддя чемпіонату України з радіопеленгації Ігор Шевчук. Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Чемпіонат України з радіопеленгації проходить у лісі біля села Мирогоща Дубенського району. Участь у них беруть 88 учасників з дев'яти областей. Василь Колодяжний представляє Вінницьку область.

"Сьогодні я бігав 27 хвилин, це не швидко, зазвичай, спринт бігають 15 хвилин. Сьогодні було вдвічі більше, бігти було складно, багато ярів, зарості", — пояснив він.

Учасник змагань Василь Колодяжний. Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Зі слів чоловіка, навички радіопеленгування можна застосовувати, зокрема, у військовій справі.

"Я займаюся з 1985 року, я військовослужбовець, полковник у відставці, тобто завдяки цьому виду спорту у мене і професія була обрана. Можна пеленгувати ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які виходять на радіозв'язок. Можна за допомогою апаратури пеленгувати ці місця, де знаходиться ворог зі своїм центром", — розповів Василь Колодяжний.

Фото: Суспільне Рівне

Співорганізатор чемпіонату України з радіопеленгації Сергій Запорожець. Фото: Суспільне Рівне

Цей вид спорту раніше був популярний у Радянському Союзі, зазначив співорганізатор змагань Сергій Запорожець. Нині його хочуть популяризувати на Рівненщині.

"Він був дуже розвинений, всі області були представлені, та з часом немає тих людей, немає зацікавленості, правильного розвитку, області губляться, тренери, спортсмени так само. Проводячи змагання у Рівненській області, ми хочемо спонукати до того розвитку, саме у тих районах, у яких активно займалися раніше і потрошку повертати наш вид спорту, додавати йому більшої масовості, популярності", — зауважив він.

Змагання з радіопеленгації завершаться у неділю, 30 квітня.

Читайте також

  • "Карикатурою проти війни": у Рівному презентували альбом сатиричних сюжетів Віктора Голуба
  • Мер Рівного розпорядився контролювати актуальність інформації на ресурсах міськради
  • Повістка і звільнення: як відреагували на образу військового водієм маршрутки на Рівненщині

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook