Відбір до "Ігор Нескорених": шестеро ветеранів з Черкащини змагатимуться за місце у збірній України

Суспільне Черкаси

Шестеро черкаських ветеранів-АТОвців претендують на участь у цьогорічних "Іграх Нескорених". Кожен із них виступатиме у кількох дисциплінах, розповів тренер Роман Данилюк.

Відбір до збірної України відбудеться у Львові 29-30 квітня. Там змагатимуться шестеро ветеранів АТО з Черкащини. Це Петро Костюк, Максим Дмитраш, Ігор Сорока, Валерій Ковальчук, Вадим Мазніченко та Ярослав Платмір.

Суспільне Черкаси

Роман Данилюк кількаразовий паралімпійський призер, багаторазовий чемпіон світу, тренує черкаських ветеранів-АТОвців до участі у "Іграх Нескорених":

"Ярослав Платмір та Вадим Мазніченко будуть штовхати ядро і в різних класах, бо мають різні ураження тіла. У Вадима немає руки і ноги, а у Ярослава уражена нога. Вони будуть окремо у медальних заліках і навіть стільчики будуть відрізнятися за формою — у Вадима не буде ручки, а у Ярослава вона буде".

Сам снаряд теж легший, ніж у класичному штовханні ядра, зауважив Вадим Мазніченко. Для нього – це новий вид спорту. У попередні роки він бігав марафони, проте з часом робити це на протезі все важче:

"Спорт індивідуальний, до нього індивідуальний підхід потрібен. Взагалі, для кожного ветерана з різними ампутаціями можна знайти вид спорту".

Суспільне Черкаси

Руку і ногу чоловік втратив під час участі в АТО. Тепер спорт для нього і захоплення, і необхідність:

"Коли хлопці повертаються додому, треба займатися спортом, підтримувати себе у формі. Бо дуже важко ходити на протезах, коли поправляєшся".

Ярослав Платмір своє поранення отримав на підступах до Донецького аеропорту у січні 2015 року. До війни у спорті був любителем, тепер – досвідчений спортсмен:

"Віднині це і сенс у житті, і перемога над собою. Після таких поранень складно знаходити в собі сили".

На цьогорічних "Іграх Нескорених" Ярослав готується показати себе у двох дисциплінах – веслуванні та штовханні ядра.

Суспільне Черкаси

До відбору, за словами тренера, хлопці готувалися у лайт-режимі – по три-чотири рази на тиждень. Якщо ж потраплять до збірної, то перейдуть у посилений – практично щоденний режим.

Що відомо

  • Ігри Нескорених — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.
  • Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. Загалом за роки існування "Ігор Нескорених" у них взяли участь 34 учасники з Черкаської області.
  • Цього року змагання відбудуться з 9 по 16 вересня в Дюссельдорфі (Німеччина). Україну в Дюссельдорфі представлятиме команда з 24 спортсменів.
  • Загалом у Дюссельдорфі майже 600 учасників із 22 країн світу змагатимуться у 10 видах спорту: легка атлетика, пауерліфтинг, стрільба з лука, веслування на тренажері, баскетбол на візках, регбі на візках, велоспорт, волейбол сидячи, плавання та настільний теніс.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також