120 жителів Житомирщини, які не перебувають на обліку служби зайнятості, отримали ваучери на навчання

Фото: Володимир Шолдрук/Суспільне Житомир

120 жителів Житомирщини, які не перебувають на обліку служби зайнятості, але мають трудовий стаж понад 15 років, отримали ваучери для оплати навчання. Про це Суспільному розповіла координаторка програм профтехнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька.

За її словами, перенавчання і навчання людей здійснюється за гроші фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України. На 2023 рік під цю програму виділили дев'ять мільйонів гривень.

"Ваучер можуть отримати переселенці за відсутності підходящої роботи, люди з інвалідністю та інші категорії, які визначені порядком щодо отримання ваучерів, – каже Алла Загацька. – Професію та спеціальність обирає людина. На сьогодні максимальна вартість ваучера становить понад 26 тисяч гривень. Терміни навчання дуже різноманітні. Це може бути від тижня, наприклад, за спеціальністю "Медсестринство" – до півтора року до здобуття другої вищої освіти".

Алла Загацька. Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

У Житомирському центрі легкої промисловості та побутового обслуговування населення Наталія Осадчук підвищує свою кваліфікацію за спеціальністю "Закрійниця".

"Хочу бути конкурентоспроможною на сучасному ринку праці, тому що Україна розвивається, потрібні нові кадри і я хочу бути на часі", – каже Наталія Осадчук.

Наталія Осадчук. Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Підвищує свій розряд кравця житомирянка Світлана Фільшина.

"Я вирішила отримати ваучер з підвищення кваліфікації на кравця 5 розряду. Була кравцем 4 розряду. Це мені дасть можливість покращити своє матеріальне становище і бути конкурентоспроможною на сучасному ринку праці", – розповіла Світлана Фільшина.

Світлана Фільшина. Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Методистка центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення Галина Бронецька говорить, що у їхньому навчальному закладі навчають за дванадцятьма спеціальностями. Зараз слухачі розпочинають перепідготовку.

"На сьогоднішній день у нас будуть підвищувати кваліфікацію п'ять слухачів: з 4 на 5 та з 5 на 6 розряд кравця та з 4 на 5 розряд закрійника. Що дасть підвищення кваліфікації слухачам курсів? По-перше, покращення матеріального становища. По-друге, зможуть робити більш кваліфіковані вироби. Крім цього, стануть конкурентоспроможними на ринку праці", – каже Галина Бронецька.

Галина Бронецька. Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Житомир, 18 квітня 2023 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Що відомо

  • Пів тисячі жителів Житомирщини в цьому році можуть здобути нову професію з ваучером на навчання.

Читайте також

  • Власна справа: житомирянка отримала грант на відкриття швейної майстерні.
  • У Житомирі визначили проєкти, на реалізацію яких обдарована молодь отримає гранти.
  • "Професія лікаря – це назавжди" – дитячий хірург житомирської лікарні Петро Русак майже 40 років за операційним столом.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube