У Хмельницькому припинили право користування землею громадам УПЦ (МП)

Фото: Хмельницька міська рада

Депутати Хмельницької міської ради сьогодні, 4 квітня, на позачерговій сесії припинили право користування земельними ділянками релігійним організаціям, що належать до УПЦ (МП). Це 13 земельних ділянок, що перебувають у власності громади, зокрема і Свято-Покровський кафедральний собор, де другого квітня сталась сутичка між священниками й колишнім військовим.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Таке рішення ухвалили одноголосно 38 присутніх депутатів. Всі рішення сьогодні, перед пленарним засіданням, розглянули на земельній комісії, розповів Суспільному голова комісії Сергій Болотніков.

Ще шість земельних ділянок перебувають в приватній власності релігійних громад, на них міська влада впливу не має. Ще три — на території інших установ, це, зокрема, Міжрегіональна академія управління персоналом та Хмельницька обласна лікарня. Про це розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, міська рада поверне право на користування земельними ділянками громадам за умови, якщо ті перейдуть до ПЦУ.

Що відомо

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій зафіксованих на відео відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • У Хмельницькій ОВА прокоментували бійку у соборі: ми будемо будь-які конфлікти розв’язувати у правовій і законний спосіб. Правоохоронці розслідують даний інцидент і незабаром дадуть правову оцінку діям обох сторін.
  • У Хмельницькому другого квітня, під час зібрання біля собору, більшістю голосів проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ. Ключі від храму передали ревізійній комісії, яку обрали містяни під час зібрання.
  • Перша молитва українською ввечері, другого квітня, звучала в Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі, у якому ще ранком в неділю проводила богослужіння УПЦ МП. Молебень правив військовий капелан Даниїл Тарнавський.