Суд переніс засідання з обрання запобіжного заходу митрополиту Павлу Лебедю

Намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь) на території Києво-Печерської лаври, в Києві, 29 березня 2023 року, фото: УНІАН

Шевченківський районний суд міста Києва переніс засідання з обрання запобіжного заходу митрополиту УПЦ (МП) Павлу Лебедю. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Суддя ухвалив рішення оголосити перерву у засіданні до 09:00 понеділка, 3 квітня.

Причина переносу — погане самопочуття Митрополита Павла через підвищений цукор у крові. Швидку не викликали.

Адвокат Лебедя Микита Чекман заявив, що захист не мав достатньо часу на підготовку до засідання.

"Затягування зі сторони захисту не було. Ми просили рівності сторін у процесі і суд прийняв справедливе рішення, відклавши засідання до понеділка, надавши стороні захисту можливість підготуватися, надати всі докази та документи"

Засідання проводили у закритому режимі.

Раніше сьогодні СБУ вручила митрополиту Павлу підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

30 березня на території Лаври намагалася почати роботу комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Утім вхід до одного з корпусів був заблокований вірянами, а саме приміщення зачинене. У п'ятницю, 31 березня, на територію Лаври вдруге прибула комісія Мінкульту. Утім представники церкви та віряни знову не пустили їх до будівлі.

Читайте також

"Це удар по ідеології "русского міра" — чи покидають УПЦ (МП) Києво-Печерську Лавру

Напад на знімальну групу в Лаврі: в УПЦ МП вважають, що це журналісти напали на священника