Росіяни витрачають мільйони рублів, щоб знищити українські книжки на тимчасово окупованих територіях

Окупанти викидають книги з бібліотечних фондів Приазовського державного університету у Маріуполі. Фото: Маріупольська міська рада/Telegram

Росіяни не тільки грабують музеї на тимчасово окупованих територіях, але й вилучають книжки з бібліотек. Зокрема Центр національного спротиву 28 березня повідомив, що міністерство культури Росії виділило 200 млн рублів (близько 96 млн гривень) на закупівлю та поширення російських книжок.

У Центрі додають, що тільки близько 120 млн рублів (36 млн гривень) виділили на створення трьох модельних бібліотек у кожному окупованому регіоні та 40 млн (12 млн гривень) на фінансування підконтрольним окупантам бібліотек.

"Таким чином, росіяни ставлять перед собою мету знищити українську літературу на окупованій території. Це характерна риса Росії – знищити рідну мову, насадити свої правила життя", – зазначають у Центрі.

Росіяни витрачають мільйони рублів, щоб знищити українські книжки на тимчасово окупованих територіях. Книжки Фото: Getty Images (ілюстративне)

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що у ГУР зазначали, що підрозділи "воєнізованої поліції" на тимчасово окупованих територіях вилучають книжки, присвячені історії України.

Найбільше під обшуки підпадають підручники з історії України для шкіл, а також інші книги, які містять інформацію про Майдан, АТО, ООС, та імена героїв: Мазепи, Петлюри, Бандери, Шухевича і Чорновола.

Знайдені книжки вилучаються і знищуються або на місці, або везуться в невідомому напрямку.

У Маріуполі росіяни вивезли усі книжки з бібліотеки "на зберігання". Фото: скріншот відео

Це підтверджує й радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Посилаючись на свої джерела, він у червні 2022 року розповідав, що українські книжки відсортовували та завантажували в окремий автобус, який вирушив у Донецьк.

Також Андрющенко повідомляв, що росіяни почали інвентаризацію бібліотечних фондів, вилучаючи "екстремістські" книги: "До екстремістської відносяться всі підручники з історії України... Про УПА і Степана Андрійовича взагалі промовчимо. Також підручники з літератури. Бо Стус — знову екстреміст".

На Херсонщині військові РФ знищують українську культурну спадщину

А до цього видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях – вони роблять це цілеспрямовано.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції