Частину харківського екопарку планують відкрити для відвідувачів у червні

Частину "Фельдман Екопарку" поступово готують до відкриття влітку 2023 року. 28 березня, 2023. Фото: Суспільне Харків

До кінця весни у "Фельдман Екопарку" планують розмінувати та привести до ладу "Долину альпак", аби її могли відвідати жителі Харкова та області.

Про це Суспільне Харків розповів засновник екопарку Олександр Фельдман.

"Екопарк дуже замінований, величезна кількість снарядів знайдена, їх витягли. Попереду велика робота. Але до 1 червня ми взяли на себе обов'язок. У нас є альпакова ферма — це на іншому боці траси. Ми розмінуємо її, і повернемо туди наших тварин. І вже для дітей, для харків'ян буде все відкрито", — заявив Фельдман.

Фото: Суспільне Харків

Він також додав, що складність розмінування комплексу пов'язана із пошкодженими деревами.

"Постраждало багато дерев, які падали на вольєри. Складність у тому, щоб дерево підняти й зрозуміти — заміноване воно чи ні. Щойно дерева приберуть і розмінування пройде, ми почнемо активно відновлювати парк", — додав засновник екопарку.

За словами Олександра Фельдмана, багато російських мін залишилось на деревах.

"Місце, де сапери пройшли, і нічого там немає, знову знайшли міну. Вона впала з дерева чи з кущів", — каже власник комплексу.

"Там, де вольєр людиноподібних мавп, лежить величезна протитанкова міна. Навіть сапери не знають, що з цим робити. Підірвати – ми втратимо ще одну будівлю. А витягти її — дуже небезпечно, і таких речей багато"
Олександр Фельдманзасновник екопарку

"Фельдман Екопарк" планує відновити безплатні автобуси, які довозитимуть людей до екопарку з майдану Свободи.

"Ми постараємося повернути не тільки альпак, а й інших тварин. Буде мініпарк", — говорить Фельдман.

Що відомо

  • З початку війни "Фельдман екопарк" опинився під обстрілами РФ. Внаслідок війни в екопарку загинула частина зооколекції олені, кенгуру, мавпи, бізони та інші тварини. 8 березня під обстрілами загинули працівники парку. Частина тварин втекла з розбитих вольєрів. На 29 березня з парку вдалося евакуювати понад 3,5 тис. тварин.
  • Після випадків загибелі людей в екопарку навесні 2022 року засновник звіринця Олександр Фельдман заявив про знищенні екопарку та оголосив, що не вивезених через обстріли тварин присплять. Після цієї заяви численні організації запропонували екопарку свою допомогу. Під обстрілами тварин вдалося врятувати.
  • У січні 2023 року до екопарку почали повертати тварин.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції