Натівський протокол M.A.R.C.H. Миколаївські волонтери взяли участь у тренінгу з домедичної допомоги

Тренінг за протокол M.A.R.C.H, 25 березня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві волонтерів благодійного фонду, які надають безкоштовну юридичну допомогу, зокрема на деокупованих та прифронтових територіях, 25 березня навчали протоколу надання домедичної допомоги M.A.R.C.H Натовський алгоритм надання допомоги MARCH (Massive hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia) — сучасна система допомоги пораненому. Він включає основні послідовні пункти надання допомоги. Цей натівський протокол спланований за ступенем небезпеки отриманих ушкоджень. Програма адаптована для цивільного населення.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла тренерка Олександра Блінцова.

Тренери поділилися основними принципами допомоги за протоколом. Учасникам тренінгу розповіли, що таке гіпотерміяПатологічний стан організму, при якому температура тіла падає нижче необхідної для підтримки нормального обміну речовин і функцій організму., порушення циркуляції крові. Показали різні типи аптечок, медичних засобів, бинтів, бандажів тощо.

"Сам протокол M.A.R.C.H., дійсно, для військових, але ми не розкриваємо, скажімо так, всієї інформації, що належить до військових. Тобто декомпресійну голку ми не показуємо людям. Ми не розказуємо, як переміщувати турнікети, як їх послаблювати. Ми беремо самі основні принципи, як поставити турнікет. Також ми даємо людям змогу попрактикуватись на імпровізованих турнікетах", — каже Олександра Блінцова.

Учасники тренінгу накладаю турнікети собі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Волонтери дізналися про два шляхи зупинки кровотечі — турнікетом або тампонуванням. Турнікетам приділяють більше часу, частіше доводиться застосовувати, говорить Олександра.

"Накладання турнікета на нижні кінцівки. Спочатку сидячи та стоячи, після тренерка розгортає каримат. Порядок такий самий, як і з верхніми кінцівками. Спочатку собі, потім один одному. Кілька десятків хвилин на відпрацювання зупинки кровотечі підручними засобами, коли немає сертифікованих", — розповіла тренерка.

Тренера розповідає алгоритм дій для накладення турнікета іншій людині. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасниця тренінгу Дар’я подібний теоретичний курс вже слухала, але практики не мала.

"Це дуже актуальна тема, люди мають знати, як допомогти собі в будь-якій ситуації. Дуже цікаве було навчання стосовно турнікетів, а також альтернативних засобів зупинки кровотечі. Це було дуже корисно, і на практиці дуже було важливо попрактикуватися", — говорить Дар'я.

Учасники тренінгу практикуються в наданні допомоги. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Також відпрацьовували тампонування поранень.

"Я вважаю, що вони можуть знадобитися у будь-якій ситуації. Це ситуація, де постраждала людина. І потрібна швидка домедична допомога", — розповів учасник тренінгу Артур.

Тампонування поранень. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Протокол M.A.R.C.H. використовують в усіх країнах членів НАТО. На фронті та в цивільному житті. Керівник благодійного фонду, для якого організували тренінг, Анатолій Задорожній говорить, що його співробітники часто їздять прифронтовими селами та деокупованими територіями, де надають місцевим юридичні консультації.

"Як ви всі розумієте, на жаль, ще багато територій мають в собі наслідки воєнних дій. Це нерозірвані снаряди, міни тощо. Тому, на жаль, є велика ймовірність того, що може трапитись нещасний випадок", — розповів Анатолій Задорожній.

Аптечка домедичної допомоги. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Тренінг тривав понад п'ять годин. Участь в ньому взяли 15 людей.

Що відомо

Алгоритм M.A.R.C.H Натовський алгоритм надання допомоги MARCH (Massive hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia) — сучасна система допомоги пораненому. Він включає основні послідовні пункти надання допомогирозшифровується як:

  • M (Massive bleeding) — масивна кровотеча.
  • A (Airway Management) — управління дихальними шляхами.
  • R (Respiration) — дихання.
  • C (Circulation) — циркуляція.
  • H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) — травма голови / гіпотермія Патологічний стан організму, при якому температура тіла падає нижче необхідної для підтримки нормального обміну речовин і функцій організму./ гіповолеміяГіповолемія — патологічний стан, який відбувається за зменшення об'єму циркулюючої крові. Є клінічним симптомом деяких хвороб..

Читайте також

Програми підтримки: 80 миколаївських волонтерів отримали стипендії

Можна порівняти російську та німецьку окупації. У музеї "Підпільно-партизанського руху на Миколаївщині" триває виставка

"Силуети старого міста". У Миколаєві презентували книгу місцевих авторів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

Вибір редакції