"Кочова школа" Театру дю Солей проведе безкоштовний воркшоп для українських акторів

Аріан Мнушкін та актори "Театру дю Солей" під час репетиції вистави за романом Клауса Манна у 1979 році. Фото: Michel LAURENT/Getty Images

У Києві з 23 березня по 5 квітня французька режисерка Аріан Мнушкін і 15 акторів паризького "Театру дю Солей" безкоштовно проведуть воркшоп з акторської майстерності для українських митців. Про це повідомили на сайті Національної спілки театральних діячів України.

Зустріч відбуватиметься у межах проєкту "Кочова школа", яка була заснована у 2014 році і побувала в Чилі, Швеції, Великій Британії, Індії та інших країнах світу.

У школі братимуть участь 100 українських акторів, студентів та аматорів, яких відібрали за попередньою реєстрацією.

Радикальна уява, або як виглядає утопія в сучасному театрі. Інтерв'ю з драматургинею Любов'ю Ільницькою

За словами організаторів, воркшоп стане першим візитом великої іноземної театральної трупи після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Аріан і трупа театру вирішили поділитися власним досвідом та підтримати українців у цей складний час.

З перших днів вторгнення французький театр збирає гроші для підтримки українських театральних митців, а у березні 2022 року Івано-Франківський національний драматичний театр ім. Івана Франка на розвиток гуманітарного центру отримав від колег 18 тис. євро.

Аріан Мнушкін. Фото: DANIEL RAMALHO/AFP via Getty Images

"Театр дю Солей"

Це паризький авангардний театральний ансамбль, заснований Аріан Мнушкін та Філіпом Леотаром у 1964 році як колектив театральних художників.

Театр розташований у колишньому заводі боєприпасів у районі Венсенн на сході Парижа. Його називають політичним театром, оскільки його постановки піднімають актуальні соціально-політичні питання.

Аріан Мнушкін – французька режисерка. Є першою лавреаткою Премії Європи (1987), Премії Мольєра (2000, 2010, 2018), Премії Ібсена (2009), Премії Гете (2017) та інших.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції