У перервах між лікуванням: доброволець з Черкас після поранення почав волонтерити

Суспільне Черкаси

Пішов добровольцем боронити Україну, а після поранення – почав волонтерити. Мова про черкасця Федора Достоєвського. Чоловік останні три місяці лікується, та лежати в госпіталі без роботи не може. Тож спочатку на візку, а тепер на милицях вантажить допомогу на передову й шукає для бійців автомобілі.

Кожен його крок – через силу, та наснаги дають думки про побратимів, зазначив пан Федір. Саме для них вантажить допомогу у свій мінівен — продукти тривалого зберігання та сухпайки для військових:

"Мівіна, тушкованка, шоколадка, протеїн, сухофрукти, гарячий супчик, те, що можна швидко приготувати й поїсти".

Суспільне Черкаси

Що потребують бійці, пан Федір знає не з чуток. Захищати Україну за власним бажанням пішов у 2014 році:

"Я брав участь у боях за Донецький аеропорт, потім був звільнений. Однак з початком повномасштабної війни пішов добровольцем і брав участь у боях у Сумській області, Охтирці, Барвінковому, що у Харківській області та у Бахмуті".

Федір Достоєвський з побратимом, 2022 рік. Фото Федора Достоєвського

Під час виконання бойового завдання у Бахмуті отримав поранення. Три місяці по шпиталях, та на лікарняному ліжку йому не лежиться:

"У лікарні тяжко лежати. Коли я беру активну участь у чомусь, так мені легше відновитися. Поки що з мене вантажник ще поганий, але бути присутнім хочеться".

Чоловік також допомагає з придбанням авто з-за кордону. Каже, машини на фронті нині на вагу золота:

"У середу ввечері два автомобілі будуть вже у Черкасах. Ми їх підготуємо і відправимо на фронт. Автомобілі дуже важливі для військових. Це евакуація, виконання бойових завдань, це життя, це все".

Фото Федора Достоєвського

Раніше самостійно возив допомогу Федору, а тепер вони компаньйони, розповів волонтер В’ячеслав Скічко:

"Це неймовірна насправді допомога, тому що те, що вантажиться в машину і їде на передову – це як верхівка айсберга, а вся чорнова робота: знайти машини, зібрати кошти, зорганізувати їхній пригон сюди, завантажити їх – це просто величезний обсяг роботи".

Суспільне Черкаси

Федір обіцяє допомагати до перемоги:

"Поки війна йде, будемо робити все, на що спроможні. Без підтримки тилу ніяк, волонтери — це основна бойова сила, яка допомагає в перемозі".

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також