В Україні триває процес створення єдиного списку військовозобов'язаних, при цьому його наповнення, найімовірніше, відбуватиметься безперервно та із суворим дотриманням секретності.
Про це в ефірі ток-шоу "Зворотній відлік" на Суспільному заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
За його словами, до 2014 року в Україні були знищені майже всі архіви центрів комплектування.
"Ми знаємо, хто за цим стояв: за розвалом списків, наповненнями цих списків, розвалом комісаріатів", — сказав Тимочко.
Він розповів, що останніми роками в Україні відбувався процес заміни співробітників військкоматів.
"Десь з 2015 року та й напевне дотепер, відбувалася повна заміна працівників комісаріатів, на їхнє місце ставилися хлопці, бійці з бойовим досвідом, що дійсно знали, яка ситуація на фронті, і які знали, як потрібно очищати лави, ряди цих, хто не відповідає займаним посадам", — зазначив Тимочко.
Нині відбувається формування єдиного списку військовозобов'язаних України, додав посадовець. За його словами, найімовірніше, цей процес триватиме безперервно.
"Як інструмент він уже працює. Стоїть питання його наповненості. Я думаю, що найефективнішим він стане, якщо він буде хоча б відсотків на 80 заповнений. Точна цифра і точна кількість, ви самі розумієте, це є таємна інформація. Зараз проблема стоїть не стільки в наповненні цього списку, як збереженні конфіденційності його інформації. Оце надзвичайно важливо, бо інформація про кожного бійця і взагалі про кожного військовозобов’язаного — це є державна таємниця. І вона є страшенно ласим шматком для ворожої розвідки", — зауважив Іван Тимчко.
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які отримують повістки.
7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.
Хто може вручати повістку
30 грудня 2022 року Кабмін затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Серед нововведень — посилений контроль за взяттям на облік та обмін даними між працедавцями та органами влади.
Повістки готують та вручають працівники військкоматів або розширених територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
За новим порядком, вручати повістку призовникам, військовозобов’язаним та резервістам можуть також керівники держорганів, органів місцевого самоврядування, а також керівники підприємств, установ, організацій.
Повістка вручається особисто людині, яку викликають до військкомату. Людина розписується і заповнює дату, коли вона отримала повістку. Законодавством України не визначено місце, де саме працівники військкоматів мають їх вручати.
Читайте також
Повістки у "Дії" не надсилатимуть — Мінцифри
Хто і де може вручити повістку: роз'яснює юристка
Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування
Резніков розповів, чи виконали в Україні мобілізаційний план