Наступ групи "Вагнера" на Бахмут наближається до кульмінації, ЗСУ мають можливості перехопити ініціативу на фронті — ISW

Вид на місто Бахмут, Донецька область, Україна, 15 березня 2023 року. AP Photo / Roman Chop

Загальний наступ групи "Вагнера" на Бахмут наближається до кульмінації і Сили оборони України мають можливості перехопити ініціативу на фронті. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Зазначається, що речник українського Об'єднаного пресцентру Таврійських військ оборони полковник Олексій Дмитрашківський 15 березня заявив, що за останній тиждень російські наступальні дії значно скоротилися, і зазначив, що щоденні наземні атаки росіян скоротилися з 90 до 100 атак на добу до 20-29 на день.

Дмитрашківський повідомив, що російські війська дещо втратили наступальний потенціал через значні втрати живої сили та техніки

За словами аналітиків, заяви Дмитрашківського узгоджуються із загальним спостереженням ISW щодо темпів російських операцій на всій лінії фронту в Україні.

"Російська наступальна операція в Луганській області, ймовірно, наближається до кульмінації, якщо вона ще не кульмінувала, хоча Росія перекинула на лінію Сватове-Кремінна більшість підрозділів у складі щонайменше трьох дивізій", — йдеться у звіті.

В Інституті зазначили, що протягом останнього тижня російські сили досягли лише мінімальних тактичних успіхів уздовж всієї лінії фронту в Луганській області, а українським військам, ймовірно, нещодавно вдалося провести контратаки та повернути територію в Луганській області.

Читайте також: Сейм Литви визнав ПВК "Вагнер" терористичною організацією

Крім того, за словами аналітиків, схоже, що загальний наступ групи "Вагнера" на Бахмут наближається до кульмінації. Українські військові джерела відзначають помітне зменшення кількості атак у Бахмуті та навколо нього, особливо за останні кілька днів.

В Інституті зазначили, що засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин нещодавно поскаржився, що через нестачу боєприпасів і важкі бої довелося розширити оточення міста

"Останні досягнення "Вагнера" на північ від Бахмута свідчать про те, що жива сила, артилерія, і втрати техніки в боях за Бахмут, ймовірно, обмежать здатність "Вагнера" завершити близьке оточення Бахмута або отримати значні території в боях за райони міста", — зазначили в Інституті.

За словами аналітиків, захоплення маленьких сіл на північ від Бахмута та на схід від траси E40 навряд чи збільшать здатність "Вагнера" захопити сам Бахмут чи отримати інші значні з оперативної точки зору досягнення.

В ISW припускають, що наступ російських військ на Бахмут все більше наближається до кульмінації.

"Росіяни не ведуть активних або успішних наступальних операцій на інших ділянках фронту, і оскільки темпи сповільнюються, то українські сили мають більше можливостей відновити ініціативу", — йдеться у звіті.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Військове командування спільне у думці й надалі утримувати й та боронити місто Бахмут, повідомили в ОПУ за результатами засідання Ставки 14 березня. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.

Російські війська наступають з декількох напрямків і намагаються захопити місто та оточити, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Оборона міста, за висновком Міноборони, дозволяє зосередити на одному напрямку велику кількість сил окупаційних військ і послабити російське військо на інших напрямках.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

В Бахмуті лишається 3,5 тисячі цивільних, немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий. Туди під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу.

Читайте також

Підсумки "Рамштайну": дев'ять країн нададуть Україні танки Leopard, а Норвегія — системи NASAMS. 386 день війни. Онлайн

У Бахмуті загинув оператор Суспільного Олексій Ольховик

На Ставці у президента обговорили подальший захист Бахмута