У понад 60 ЦНАПах Київщини відновили послугу шерингу документів

ЦНАП Фото: Суспільне (ілюстративне)

На Київщині відновили функцію шерингу. Вона доступна у 64 Центрах надання адміністративних послуг. Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент економіки.

У КОВА нагадують, що шеринг — це новітній спосіб надання копій цифрових документів. Завдяки ньому збільшилася ефективність роботи ЦНАПів та скоротився час на обробку й перевірку документів заявників.

Після початку широкомасштабного вторгнення РФ ця послуга через Дію була тимчасово недоступною. Наразі у ЦНАПах можна шерити:

  • паспорт громадянина України (ID- картка)
  • картку платника податків (РНОКПП)
  • свідоцтво про народження дитини (відображається в застосунку батьків)
  • довідку ВПО
  • біометричний закордонний паспорт

"Відтепер не обов’язково носити із собою фізичні документи. Достатньо поділитися їх цифровою копією в кілька кліків через Дію. Шеринг документів також допоможе уникнути помилок при внесенні персональних даних та пришвидшить обслуговування громадян",— йдеться у повідомленні.

Для шерингу документів у приміщенні ЦНАПу в зоні контакту з відвідувачами розміщено відповідний QR-код,— підсумували у КОВА.

Що відомо про надання адміністративних послуг жителям Київщини

Після деокупації Київської області від військ РФ центри надання адміністративних послуг почали поступово відновлювати роботу. У травні 2022 року працювали 49 таких установ на території пристоличного регіону.

У Бишівській громаді у жовтні минулого року запрацював мобільний центр надання адміністративних послуг. У Бородянці будують модульний Центр надання адміністративних послуг. Будівництво фінансується Програмою ООН.

Із січня цього року жителі Бориспільської, Гірської, Золочівської, Обухівської та Української громад матимуть доступ до отримання безплатних онлайн- та офлайн-консультацій нотаріусів на базі місцевих ЦНАПів.

В Ірпені спростили процедуру оформлення різноманітних документів для людей завдяки електронній взаємодії між нотаріусами та Ірпінським центром надання адміністративних послуг.

П’ять територіальних громад Київської області отримали доступ до проєкту щодо співпраці нотаріусів регіону та Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Мова про Бориспільську, Гірську, Золочівську, Обухівську та Українську громади.

На Київщині ще в чотирьох Центрах надання адміністративних послуг жителів консультуватимуть нотаріуси. Розміщені вони в Бучанській, Ірпінській, Васильківській та Калинівській (Фастівського району) громадах.

За даними Київської ОВА, станом на січень 2023 року в області працюють 64 центри надання адміністративних послуг, 1 територіальний підрозділ. Ще понад 130 фахівців ЦНАПів надають послуги віддалено.

Читайте також

Жителі Київщини вже обміняли понад 500 тис. ламп розжарювання на світлодіодні

У Броварах відкрили "Містечко миру" за проєктом італійського архітектора

СБУ підтвердила особу загиблого героя України, РФ обстріляла бригаду енергетиків на Херсонщині. 383 день війни. Онлайн

Вибір редакції