Засинали під сирени та грілись біля буржуйок: як у черкаському зоопарку пристосувалися тварини

Суспільне: Черкаси

Звикли засинати під сирени та грітись біля буржуйок. За час повномасштабного вторгнення тварини у черкаському зоопарку адаптувались, розповів директор закладу Євген Ван.

Зі слів директора, досвід перших місяців наступу навчив запасатися продуктами та сировиною для опалення, тож тепер готові до будь-яких сценаріїв.

Зараз тварини спокійно ходять по вольєрах чи бавляться у водоймі — ведуть звичний спосіб життя, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча. А рік тому їх було не впізнати:

"Тварини спочатку як і ми боялися сирен, тривог, літаків. Вовки в нас вили: один починає другий, третій підтягується. Примати були такі тривожні, ведмеді також були незадоволені".

Пережили тварини й відключення електроенергії та холод. Одних зігрівали буржуйками, інші заривалися в сіно або ж грілися гуртом, пояснила пані Лідія.

"Птахи, наприклад — вони сідали на гілках, отако обіймалися і одне одного гріли".

Суспільне: Черкаси

Зоопарк прихистив 70 тварин переселенців, зазначила Лідія Осадча. Для частини з них вольєрів не було, тому довелося будувати нові.

"Для пари азійських мусангів приміщення побудували спеціально. Не дуже великі будиночки, але тваринам всього вистачає. Також прибудовані літні вольєри, що можна їх буде випускати надвір".

Для старожилів зоопарку ведмедів Бурмака і Гути цей рік був теж неспокійний, додала пані Лідія. Хоч вони й спали три місяці та тривогу відчували:

"Через виття сирен сон у них був не міцний, такий трішки тривожний, переривчастий".

Суспільне: Черкаси

Як розповів директор зоопарку Євген Ван, попри воєнний стан відвідувачів не бракувало.

"Дуже було багато сімей з дітьми, щоб якось відсторонитися від того жаху який відбувається в Україні. Минулий рік по відвідуваності був дуже не поганий — відвідало зоопарк 140 тисяч людей на платній основі і більше ніж 32 тисячі безоплатно — це тимчасово переміщені особи".

Суспільне: Черкаси

Нині ж, щоб підготувалися до будь-яких сценаріїв: придбали два генератори та зробили запас харчів для тварин.

"Зернові продукти, сіно запасли. У нас налагоджена логістика і довезення м'яса для хижих тварин".

Також запланували ремонт в тераріумі, оранжереї та розширення експозицій, розповів директор.

"На місці дитячого містечка ми запланували будувати нову експозицію «Індонезія», якщо все буде добре, то в наступному році на весні ми й відкриємо".

Суспільне: Черкаси

Суспільне: Черкаси

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції