Виїхати з окупованої Луганщини можна лише у визначених окупантами пунктах пропуску — Луганська ОВА

. Тимчасово окупований Луганськ, 22 вересня 2022 рік. Фото: Associated Press

Російська окупаційна влада визначила пункти пропуску, через які можна виїхати з окупованої Луганщини на територію РФ, та ввели додаткові обмеження.

Про це повідомила пресслужба Луганської обласної військової адміністрації.

"Віднедавна діють і додаткові обмеження щодо пропуску з боку Ростовської області. По-перше, росіяни власноруч визначили зручні пункти перетину, де відбуватиметься пропуск осіб. Поза їх межами в’їзд в регіон заборонений", — повідомили у пресслужбі.

Якщо у людини немає російського паспорта чи паспорта так званої ЛНР, аби виїхати з окупованої території їй необхідно оформити візу, посвідчення біженця, свідоцтво про надання тимчасового притулку або свідоцтво про розгляд клопотання про визнання біженцем.

"Окупанти пояснюють, що заходи зумовлені необхідністю додаткового контролю переміщень осіб з території Донбасу. Кордонів нема – посилений контроль є", — додали у пресслужбі.

Що відомо про ситуацію на окупованій Луганщині

 • В окупованому Рубіжному Луганської області російські військові заселяються у квартири цивільних людей на першому та другому поверхах.
 • В окупованому Рубіжному працівники комунальних служб вже понад три місяці не отримують зарплатню. У багатьох з них немає паспорта РФ.
 • Жителі окупованих Станиці Луганської, Старобільська та Рубіжного Луганської області не можуть вільно пересуватися між населеними пунктами, якщо не мають паспорта громадянина Російської Федерації.
 • Паспорти, які оформлюють люди на тимчасово окупованій території Луганської області, відрізняються від тих, які видають у РФ. З цими паспортами люди не можуть отримувати певні послуги.
 • Примусова паспортизація триває: на Луганщині окупанти організували виїзні прийоми документів
 • У Сватівських районах Луганської області окупанти відключили банкомати, через що люди не можуть отримати пенсії та соціальні виплати.
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини окупанти планують побудувати шість "всеросійських" підприємств з переробки та розміщення твердих комунальних відходів.
 • На тимчасово окупованих територіях Луганської області у місцевих фермерів масово псується врожай літо-осінь 2022 року.
 • В окупованому Сєвєродонецьку ціни на харчі вдвічі більші ніж в інших населених пунктах області. У місті працює лише два великих магазини.
 • Для проведення так званих медичних оглядів українських дітей на окупованій Луганщині окупанти виділили майже 1,5 мільярда рублів. Вони планують "оглянути" щонайменше 220 тисяч дітей.
 • На частині окупованої території Луганщини зник мобільний зв'язок. Окупаційна адміністрація пояснює це нібито аварією на магістральних лініях.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram