Мешканець села Білка на Сумщині Олексій Ільєнко розповів, як здавав російські позиції на початку вторгнення

Суспільне Суми

39-річний Олексій Ільєнко мешкає у селі Білка, що неподалік Тростянця. На початку повномасштабного вторгнення в село зайшли російські війська і облаштували там свої позиції. Олексій одразу почав передавати координати ворожих позицій українським військам. Що було потім — розповів Суспільному.

"Попросив показати на картах, де вони можуть дислокуватися. Я показав точки, я приблизно розумів, де вони можуть знаходитися, відповідно, я надавав ці координати", — згадує Олексій. Російські колони зайшли ввечері 26 лютого, говорить Олексій. Пригнали техніку, розосередилися по селу.

Суспільне Суми

"Близько двох тисяч їх стояло. Я думаю, їх хтось вів. Бо вони проїхали, ніде не зупиняючись. Перекрили дороги вліво-вправо. Колона пройшла і зайняла саме цю позицію", — розповідає чоловік.

Суспільне Суми

Перший раз координати російських позицій Олексій передав на початку березня 2022 року. Обстріляли росіян за два дні, згадує боєць. Після цього росіяни стали шукати коригувальника. "До мене приходили, двері вибивали кувалдою, коли шукали коригувальника. Я був вдома, жінка вдома, діти також вдома. Хто не відкривав – вибивали двері. Я знаю, що ударів по ним штук шість прилетіло", — говорить Олексій Ільєнко.

Суспільне Суми

Чоловік розповідає: передавати інформацію стало складніше, коли росіяни глушили зв’язок: "Тут я ночував кілька днів, коли доводилося передавати координати. З хазяїном я дружив і знав, як сюди зайти. На горищі ловив зв’язок".

Це – колишні позиції російських військових. Про ворога нині тут нагадують посічені уламками обгорілі дерева, трохи далі – напівзруйновані будівлі. Олексій каже, що це наслідки роботи ворожої авіації: "Коли росіяни пішли і думали, що наші війська займуть їхні позиції, сюди прилетів їхній літак і скинув дві бомби. Тут жила піхота російська, справа стояла техніка, екіпажі, що обслуговували техніку. Далі сидів снайпер, пости ходили, а в колишньому лісництві жили офіцери".

Суспільне Суми

Після звільнення області чоловік пішов служити добровольцем. Розповідає: у складі десантно-штурмової бригади воював на Херсонському напрямку, а згодом у Бахмуті. Нині – у запасі. Мріє відкрити власну коптильню після того, як російських військових виженуть з території України.

Читайте також

  • Затрофеїли перший російський танк рівно рік тому. Як сумські добровольці працювали на початку повномасштабної війни.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram