У "ДНР" заявили про затримання Погодіна, засудженого в Україні за вбивство Степана Чубенка

Фото: Суспільне Донбас

Самопроголошена міліція терористичного угрупування "ДНР" заявила, що затримала Вадима Погодіна, який в Україні заочно засуджений за вбивство Степана Чубенка — 16-річного краматорчанина.

"Як встановили правоохоронці (терористичного угрупування "ДНР" - прм. редактора), 2014 року 52-річний підозрюваний з іншими членами ОЗУ за попередньою змовою викрали підлітка, жорстоко побили його, вивезли його за місто та розстріляли", — йдеться у заяві самопроголошеної міліції.

У 2017 році Торецький суд виніс заочний вирок бойовикам "ДНР", винним у смерті Степана Чубенка — Юрію Москальову, Вадиму Погодіну та Максиму Сухомлинову. Їх засудили до довічного ув'язнення, але до цього часу вони не понесли покарання.

Згодом заступник Генерального прокурора України Євген Єнін звернувся до Генеральної Прокуратури РФ з вимогою видати обвинувачуваного українському правосуддю, коли Вадим Погодін знаходився під вартою у тимчасово окупованому Криму.

За словами Євгена Єніна, тоді Генпрокуратура не отримала офіційної відповіді з РФ, а Погодін згодом був звільнений з під варти.

Що відомо про Степана Чубенка

  • У 2014 році 16-річного юнака затримали під Донецьком за проукраїнську позицію, його катували і згодом вбили російські бойовики. За втручання його матері, Сталіни Чубенко, тіло Степана вдалось повернути до Краматорська через 3,5 місяці.
  • Слідчі встановили підозрюваних у вбивстві краматорчанина: троє бойовиків батальйону "Керч" - Юрій Москальов, Вадим Погодін та Максим Сухомлинов.
  • У 2017 році Торецький міський суд виніс бойовикам заочний вирок у вбивстві.
  • У 2021 році школі №12 Краматорська присвоїли ім'я 16-річного Степана Чубенка. Цього ж року у Краматорську відкрили пам’ятник юнаку, якого вбили бойовики у 2014 році. На честь Степана Чубенка у Краматорську щорічно проводили футбольні турніри пам’яті.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram