"Мій тато повернувся з війни". У Миколаєві видадуть книгу для дітей захисників України

Фото: Ксенія Давченко

Громадська організація "Асоціація учасників та інвалідів АТО" реалізує проєкт "Мій тато повернувся з війни" в рамках конкурсу "Варто+ГО" від Українського ветеранського фонду. Планується видання книг для дітей та підлітків, що сприятимуть психологічній адаптації дітей до повернення батьків з фронту. Книги будуть розповсюджені по всій території України.

Про це кореспондентам Суспільного розповів автор ідеї проєкту "Мій тато повернувся з війни" Ілля Шполянський.

Восени 2022 року ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО" виграла конкурс "Варто+ГО" та отримала грант – 1 мільйон гривень на створення і видання книги.

"Цей проєкт я задумав п'ять років тому. Я сам батько трьох дітей, постійно думав, як пояснити дітям, підліткам, що відбувається із татом або матусею, які повернулись з війни. Із групою ветеранів російсько-української війни довго обговорювали проєкт, а зараз вирішили втілити", — розповів Ілля Шполянський.

За допомогою книги хочуть пояснити дітям, як поводитися з батьками, які повернулися з війни, як підтримати та зрозуміти їх.

"Проєкт супроводжують психологи. Кожна картинка детально обговорюється з дитячими та підлітковими психологами. Це буде дуже вивірений продукт, що створюється за принципом — не нашкодити. Ми хочемо пояснювати дітям та підліткам особливості спілкування з батьком чи матусею, які повернулися з війни, через абсолютно фантастичні книги — комікси", — говорить автор ідеї.

Фрагмент майбутньої книги. Фото: Ксенія Давченко
"Наше завдання не просто роздати цей комікс, а щоб його отримали ті, кому він буде дійсно корисний".

За словами керівниці проєкту Ксенії Давченко, його мета — покращення психологічного стану в родинах ветеранів, через інформування дітей про емоційний стан батьків.

"Після повернення ветеранів до мирного життя на вже існуючий стресовий стан, пов'язаний із війною, накладаються питання соціальної адаптації. Ветерани можуть переносити військовий спосіб поведінки на мирний ґрунт. Нерідко виникають психологічні проблеми в родині. За допомогою нашого проєкту дитина знайде відповіді на чимало запитань, як потрібно реагувати в тій чи іншій ситуації", — розповіла Ксенія Давченко.

В рамках проєкту запланований наклад становить 1500 екземплярів паперової книги "Мій тато повернувся з війни". Вікова категорія — 10-15 років.

"Головний герой — кіт Патрон, який буде коментувати і роз’яснювати дитині різні психологічні ситуації", — каже керівниця проєкту.

Фрагмент майбутньої книги. Фото: Ксенія Давченко

За основу коміксу взяті історії ветеранів з їхнього власного досвіду адаптації до мирного життя. На кожному етапі створення коміксу, як самого тексту, так і візуальної частини, відбувається у співпраці з військовими та дитячим психологом.

У проєкті запланований квест, який спрямований на спільне виконання завдань, що може об'єднати дитину з батьками. Передбачається, що команда авторів на платформах проєкту, зможе відслідковувати, як учасник долає квест, і у випадку успішного проходження всіх етапів, дитина та батько отримують подарунок, як символ сімейної єдності.

Комікс буде створювати видавництво SPRING Comics. Термін реалізації проєкту — до першого листопада 2023 року.

Читайте також

На Миколаївщині війська РФ завдали сім вогневих ударів за добу

Придатна для санітарно-побутових потреб. У водоканалі розповіли про хімічний склад води, яка подається миколаївцям

Через російські обстріли пошкоджень зазнали 13 електропідстанцій на Миколаївщині та Одещині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.