"Україна воює не тільки заради свого існування": колишня рівнянка розповіла про підтримку у Норвегії

Ексклюзивно
Акція підтримки України в Норвегії. Колаж: Суспільне Рівне

Ірина Єнсен — з Рівного, вже 16 років проживає у Норвегії. 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України, у 46 країнах світу відбулися акції "365 днів стійкості". Норвегія за кількістю міст випередила усі інші країни, там до проведення акції на підтримку України долучилися 95 міст.

Ірина Єнсен була координаторкою такої акції у місті Фоснавог. У телемарафоні Суспільне. Спротив вона розповіла, як відбувався захід та як загалом у Норвегії підтримують Україну.

"Щодня за будь-якої погоди — акції під парламентом"

— Наша громада є дуже активною, ми працюємо з норвезькими політиками. У нас є в місті Осло декілька активістів, які проводять під парламентом Норвегії акції щодня, геть до перемоги України. Тобто щодня за будь-якої погоди, — сніг, вітер, холод, — вони виходять до парламенту і доносять наше послання.

Норвегія — пліч-о-пліч з Україною, вона надає дуже багато допомоги. І ми надалі працюємо з норвезькими політиками і з суспільством загалом і доносимо наш посил, що Україні треба допомагати.

У самому містечку Фоснавог учасників було досить багато. У нас дуже маленьке містечко, але зібрали багато людей у церкві. Я знаю, що по всій Норвегії, наприклад, у Осло, було дуже багато людей на центральній вулиці, всі шли зі смолоскипами. Це виглядало як національний день Норвегії, так було багато людей.

У Фоснавозі я одна як член громади. Але взагалі українців у Фоснавозі було дев'ять чоловік до початку війни. Наразі у нас у комуні стало 90 українців. І я працюю з ними для того, щоб вони долучалися до нашої роботи і згуртовувалися.

"Вони сприймають це як свою війну"

— Норвежці сприймають це як свою війну. Вони розуміють, що Україна воює не тільки заради свого існування. Це робиться для того, щоб захистити демократичні цінності, на яких побудована країна. Норвегія межує з РосієюНа північному заході Росія має майже 200 кілометрів протяжності кордону з Норвегією. До прикладу, Рівненщина має 229 кілометрів протяжності кордону з Білоруссю., розуміє ризики.

Навіть якщо Норвегія в НАТО, то це відчувається дуже суттєво для абсолютно всіх, хто проживає тут. Вони відчувають небезпеку від політики Росії.

У нас є одна партія, вона крайня ліва. Вона пробує просувати російську пропаганду у норвезьких медіа, але тут відкрите суспільство і на відкритих дебатах доноситься, наскільки безглуздими є ці російські наративи і учасників цих дебатів, ультралівої партії, ставлять дуже швидко на місце.

Читайте також

  • Зеленський призначив державну стипендію 89-річному майстру спорту з Рівненщини
  • "Сало — з часником, щоб хлопці не хворіли": як рівнянка готує сухпайки на передову
  • В ОВА пояснили, на що витрачатимуть оборонний бюджет Рівненщини
  • Пологи в укритті і під час тривоги: як це відбувається в перинатальному центрі у Рівному
  • На півночі Рівненщині почали рити другу лінію протитанкових ровів — військова адміністрація

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook