Евакуація на Харківщині: стало відомо, яку кількість людей волонтери вивезли за останні пів року

Евакуація людей з територій Харківщини, що постійно перебувають під обстрілами з боку РФ. Фото: ГО "Я Врятований"

Волонтери, які працюють на території Харківської області, евакуювали з вересня 2022 року понад 24 тисячі людей.

Таку цифру в інтерв'ю Українському Радіо Харків озвучив голова "Координаційного гуманітарного центру" Харківщини Євген Коляда. Нині центр координує понад 300 волонтерських організацій.

Евакуацію населення він називає одним з основних напрямків координаційного центру.

Евакуація людей з територій Харківщини, що постійно перебувають під обстрілами з боку РФ. Фото: ГО "Я Врятований"

"Зараз ми підготувалися максимально: координаційний центр зібрав волонтерський сектор, який займається евакуаційними заходами. Проробили багато планів: координацію, злагодження зробили між організаціями, підготувалися до будь-якої ескалації війни, волонтери підготовлені в цьому напрямку", — говорить Коляда.

За його словами, евакуація проходить щодня.

"Кожного дня ми евакуємо від 30 до 60 людей. В залежності від обстрілів території ця цифра постійно змінюється", — додає Євген.

Евакуація людей з територій Харківщини, що постійно перебувають під обстрілами з боку РФ. Фото: ГО "Я Врятований"

Після того, як волонтери вивезли людей з небезпечних місць, вони допомагають фондам поселяти евакуйованих в гуртожитки спільно з департаментами обласної військової адміністрації.

"Єдине що — просимо владу швидше реагувати на запити від волонтерів, від благодійників, швидше надавати відповідь і бути максимально гнучкими", — говорить Євген.

За його словами, проблеми в більшості випадків виникають із поселенням маломобільних людей.

Евакуація людей з територій Харківщини, що постійно перебувають під обстрілами з боку РФ. Фото: ГО "Я Врятований"

"По всій Україні зараз спостерігається нестача місць для маломобільних людей, але ми постійно їх шукаємо, тому просимо владу максимально швидко нам сприяти, щоб ці місця були забезпечені", — говорить волонтер.

Основними напрямками, з яких евакуюють людей на Харківщині, є куп'янський і вовчанський.

"Ці райони потерпають від обстрілів"

"Хочу закликати людей виїжджати з небезпечних районів. Зараз тут, у Харкові, для них підготовлені усі умови. Ми залучаємо міжнародні організації, які працюють з переселенцями, у них і соцвиплати є, і все необхідне для проживання тут, і соціалізація, і робота", — пояснює голова координаційного центру.

"Найголовніше, що в них буде — збереження життя, життя їхніх дітей. Це дуже важливо зараз, тому що багато людей відмовляються, бо не знають, куди вони їдуть. Ми надаємо абсолютно прийнятні умови для проживання — це не спортзали, не школи. Це нормальні гуртожитки з окремими кімнатами, люди там абсолютно спокійно, комфортно себе почувають", — говорить Коляда.

Нині волонтери "забронювали" для переселенців ще три тисячі місць у Харкові.

"Якщо місця закінчиться, то Полтавська, Житомирська, Вінницька області з радістю приймуть переселенців в такі ж умови", — пояснює Євген.

За його словами, бувають випадки, коли людей з небезпечних територій закликають виїжджати психологи.

"На всіх ресурсах ми намагаємося говорити про те, що люди отримують тут все, що їм потрібно для нормального життя і подальшої соціалізації", — додає Коляда.

Евакуація людей з територій Харківщини, що постійно перебувають під обстрілами з боку РФ. Фото: ГО "Я Врятований"

Вивезти до Харкова можуть також і з домашніми тваринами.

"Ми приймемо абсолютно всіх, ми вивеземо і все це буде зроблено безплатно для них", — пояснює волонтер.

Найбільше волонтери наполягають на евакуації родин з дітьми.

"Це просто неправомірний ризик — залишати їх там на територіях, наприклад, лівого берега Осколу: Куп'янська громада, Ківшарівка, Подоли, Петропавлівка, Куп'янськ"

"За нашими даними в Ківшарівці тільки 500 дітей. По Куп'янській громаді зараз 17 000 людей потенційно, за нашими даними, перебувають там. Звісно, потрібно на деякий час, не на постійно, але покинути територію для того, щоб зберегти життя. В селищі Дворічна зараз 300 людей — ми дуже хочемо, щоб вони виїхали, бо це цей населений пункт зараз безпосередньо є лінією фронту", — пояснює Євген.

В евакуаційному каравані брали участь наступні організації: Эвакуационный караван: ХОО ТЧХУ, БФ "Kharkiv Help", ЕТОС БО Європейські традиції доброчинності , БО БФ "Шлях України" , БО БФ "Eventroom" , ГО "Спільна Справа для Людей". Евакуація людей через Печенізьку дамбу. Літо, 2022 рік.

За його інформацією, на Харківщині немає узгодженого пункту пропуску для людей з окупованих територій. Станом на кінець лютого під окупацією росіян у Харківській області залишаються 29 населених пунктів.

"Ми знаємо кількість людей, ми знаємо навіть кількість дітей на тих територіях. Максимально докладаємо зусиль, щоб їх убезпечити і забрати", — зазначає Коляда.

Читайте також

Як жителям Харківщини евакуюватися з громад, які обстрілює РФ: телефони

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube