Ракета влучила у військову частину: історії загиблих 24 лютого на Одещині

Ексклюзивно

24 лютого 2022 року під час обстрілу військової частини у селі Липецьке, що на Одещині, загинули 11 чоловіків та 11 жінок. Серед них 29-річний Андрій Думбрава та 36-річна Наталя Шапорова. В обох залишилися діти. Як минув рік для родичів загиблих дізнавалося Суспільне.

Рік тому військовослужбовиця Наталія Шапорова загинула в селі Липецьке, коли по її частині вдарили росіяни. Жінці було 36 років. Наталія мала чоловіка та двох дітей.

"Ви знаєте, кажуть, дівчинка хоче якийсь гарний модний одяг. У неї був модний одяг — військова форма. Вони завжди мінялися з сином шевронами, наклейками", — розповіла мати загиблої військовослужбовиці Галина Олійниченко.

Мати загиблої військовослужбовиці Галина Олійниченко. Фото: Суспільне Одеса

Військовослужбовиця Наталія Шапорова. Фото: Суспільне Одеса

Про загибель доньки жінка дізналася від сина та зятя. Розповіла, що коли чоловіки повернулися з місця обстрілу, то запропонували випити заспокійливе:

"Я випила ту таблетку – вони мене посадили біля себе: "Нашої Наташі, більше немає". ... Я сподівалася, що це неправда, що може це не так. Вона була дуже сильна, вона давно мені казала "Неспокій такий в країні, але мамусю, я так дивлюся за небом, я така уважна". ... Замість моєї дитинки залишилася тільки її нагорода — медаль "Захисник Вітчизни" посмертно ".

Військовослужбовиця Наталія Шапорова з донькою. Фото: Суспільне Одеса

Загалом того дня на території військової частини загинули 22 людини: 11 жінок та 11 чоловіків. Серед них і Андрій Думбрава. Чоловікові було 29 років. У нього залишилися двоє донечок. До народження своєї молодшої доньки Лізи Андрій не дожив кілька місяців. Дружина загиблого військовослужбовця Христина Думбрава розповіла, що не вірила у смерть чоловіка:

"До того, як народилася Ліза, здавалося, що все. Життя на мить зупинилося. Просто в нас була така любов. Ми одне одного дуже любили, дуже поважали. Просто такого більше не знайти. ... Коли його не стало, я не вірила. Ніхто його не бачив, оскільки він був у закритій труні. Я й досі в це не вірю".

Дружина загиблого військовослужбовця Христина Думбрава. Фото: Суспільне Одеса

Загиблий військовослужбовець Андрій Думбрава. Фото: Суспільне Одеса

Мати Андрія Ольга Думбрава розповіла, що цей рік був надважким. Горе допомагали пережити діти та онуки. Наразі уся родина чекає на перемогу.

"Дуже багато дітей загинуло, багато молоді. Але ми сподіваємося, що всі ці втрати були не даремні. Дасть Бог, ми переможемо, буде перемога. А ми ніколи не забудемо нашого Андрія, і всіх бійців не забудемо", — поділилася з Суспільним мати загиблого військовослужбовця.

Мати загиблого Андрія Ольга Думбрава. Фото: Суспільне Одеса

Родина загиблого військовослужбовця Андрія Думбрави. Фото: Суспільне Одеса

Стенди пам'яті загиблих під час ракетного удару по військовій частині. Фото: Суспільне Одеса

Читайте також

  • Втратив око "на нулі": інтерв’ю з адвокатом-розвідником з Одеси, який отримав поранення на Донеччині
  • "На Донбасі війна страшна": як військові одеської бригади тримають оборону під Бахмутом
  • Вперше побачив доньку у півроку: історія прикордонника, який пережив полон в Оленівці та служить в Одесі

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області