Міські енергоефективні програми: про зміни й оновлення розповіли представникам ОСББ

Фото: КМДА

Особливості міських енергоефективних програм для Києва обговорили на семінарах для представників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів.

Як інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації, три семінари провели на базі міських громадських просторів Vcentri hub. Йшлося про умови видачі "теплих кредитів", термомодернізацію багатоповерхівок, ремонт систем опалення й інженерних мереж.

Як повідомила начальниця управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Анастасія Пономаренко, у 2022 році через війну та скорочення фінансових можливостей місто було змушене скоротити обсяги виконання програми "70/30". Пізніше умови скоригували у відповідність до вартості послуг та наявних матеріалів.

Посадовиця нагадала, що нині у Києві працюють дві програми ремонту будинків на умовах співфінансування – для ОСББ та ЖБК діє програма на умовах конкурсу "70/30", для інших будинків, зокрема й тих, де ОСББ чи ЖБК не створені, працює програма "Капремонти".

На семінарах представникам ОСББ та ЖБК презентували також матеріали щодо відшкодування "теплих кредитів" на енергоефективні заходи, на які місто виділило близько 9 млн грн, проведення енергетичного аудиту багатоквартирних будинків, проектування індивідуальних теплових пунктів.

Що відомо про енергоефективні заходи в Києві

У столиці прийом заявок на енергоефективні проєкти "70/30" продовжено ще на один місяць – до 1 березня 2023 року. Програма допомагає ОСББ та ЖБК виконати енергоефективні заходи і зменшити вартість комунальних послуг шляхом співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет.

КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

Читайте також

Батарейки, термометри, лампи: киянам нагадали, як утилізувати небезпечні відходи