"Сьогоднішні замовлення будуть із затримкою на 2,5 роки" — Столтенберг про військове виробництво на тлі війни

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі в Брюсселі, 13 лютого 2023 р. Фото: Olivier Matthys / АР

Війна Росії в Україні споживає "гігантську кількість зброї", а поточний рівень військових витрат України перевищує виробництво.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг 13 лютого на пресконференції у штаб-квартирі НАТО перед зустріччю міністрів оборони Альянсу, за день до "Рамштайна".

"Війна в Україні споживає гігантську кількість амуніції, зброї. Поточний рівень військових витрат України у багато разів більший за наш поточний рівень виробництва... Наприклад, час очікування для зброї великого калібру зріс з 12 до 28 місяців. Тобто сьогоднішні замовлення будуть готові з затримкою на 2,5 роки", — заявив Столтенберг.

Водночас Столтенберг закликав країни НАТО якомога швидше надавати військову допомогу Україні.

За його словами, міністри оборони Альянсу обговорять шляхи збільшення потужностей виробників членів Альянсу. Також міністри обговорять практичну допомогу для Боснії і Герцоговині, Грузії та Молдові, — трьом партнерам не членам НАТО, які "також зазнають погроз від Росії".

Читайте також

Росія планує здійснити держпереворот у Молдові — Санду підтвердила заяву Зеленського

Резніков вирушив на девʼятий "Рамштайн": чого очікувати Україні