Мультитест з математики: чи встигають підготуватися школярі з Черкас

Суспільне Черкаси

У 2023 році обов’язковими предметами для складання мультитесту будуть українська мова та математика. Щоб підготувати учнів для успішного складання математики, педагог повинен комбінувати між собою завдання з 5 по 11 класи, розповів вчитель математики Червонослобідської загальноосвітньої школи №2 Віталій Копил.

Як готуються учні профільних та звичайних математичних класів до складання тесту — дізнавалося Суспільне.

За словами Віталія Копила, трьох уроків на тиждень замало. Цього часу, на його думку, недостатньо для успішного складання мультитесту:

"Якщо це не профільний предмет, не поглиблене вивчення, при якому кількість годин достатня, то тут для підготовки до ЗНО чи тесту дуже мало часу. Тестування базується на тому, що дітей хочуть перевірити на те, чи є в них базові компетентності з математики і чи володіють вони тими знаннями, які їм будуть потрібні для повсякденного життя".

Суспільне Черкаси

Одинадцятикласниця Кіра Товма готувалася до тесту самостійно ще з початку десятого класу.

"Нині я також готуюся самостійно: вивчаю теорію на уроці і практикуюся вдома", — розповіла вона.

Суспільне Черкаси

Чекав, коли визначаться з форматом тесту школяр Станіслав Ступка:

"Я розумів, що і цьогоріч буде тест із математики, але було загадкою те, що буде саме НМТ, що, звісно, буде кращим варіантом, ніж ЗНО. Вчитель математики нам гарно подає матеріал, зрозуміло і доступно".

Суспільне Черкаси

Відсутність світла та недостатня кількість годин математики впливають на підготовку сина до складання мультипредметного тесту, зауважила мама випускника Лариса Нетахата:

"Дітям війна також завдає величезних психологічних проблем, вони весь час напружені, ще й проблеми зі світлом. Син мріє іти в галузь ІТ, йому математика потрібна, то йому, звичайно, хотілось би, щоб годин цього предмету було більше".

Суспільне Черкаси

У 11-му класі, який навчає Оксана Смагіна, алгебра та геометрія у дітей щодня — цей предмет вони вивчають профільно. Всі учні знали, що складатимуть тестування з математики.

"Математика побудована так, що її не можна здавати тільки за 10-11 клас. Всі теми включають попередні, тобто по суті ідуть завдання всього шкільного курсу. Я сподіваюся, що мої учні справляться", — зазначила вчителька.

Суспільне Черкаси

Відчувають, що успішне складання мультитесту з математики їм під силу, розповіли одинадцятикласники Михайло Хренов і Тетяна Іванова.

"Всі минулі роки це був основний предмет. Ми профільний клас, і для нас це добре, ми без проблем здамо. У нас підготовка якісна, я переконаний, що проблем у не буде", — переконаний Михайло.

Суспільне Черкаси

Впевнена у своїх силах і Тетяна:

"Вважаю, що дев'ять уроків у тиждень достатньо для того, щоб підготуватися до МНТ. Я була до цього готова, ми готувалися з п’ятого класу".

Суспільне Черкаси

Загальний рівень знань із математики у абітурієнтів, які приходять після шкіл, знизився, прокоментував тему доцент кафедри автоматизації і комп’ютерно-інформаційних технологій Черкаського національного університету Володимир Атамась. На думку викладача, математику слід обов’язково складати випускникам шкіл:

"Логічне мислення найкраще розвиває математика. Вона не для того у вишівських програмах, щоб підготувати до практичного життя, а для того, щоб люди вчилися міркувати. Тренували пам'ять, думали логічно, це важливо. Ми виграємо у російської армії через те, що у нас кращі військові, які краще думають".

Повне відео

Що відомо

  • Черкаські абітурієнти, які 2023 року вступатимуть до закладів вищої освіти, замість зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть національний мультипредметний тест. Обов’язкових предметів буде два, тестування відбуватиметься в один день.
  • Національний мультипредметний тест запровадили 2022 року через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Тоді обов’язковими предметами для вступу були українська мова, математика та історія. 2023 року обов’язковими залишили мову та математику, третій предмет на вибір вступника.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції