У Києві стали рідше діагностувати онкологію в пацієнтів: яка причина

Ілюстративне. Фото: pexels.com

У Києві на обліку з онкологічними захворюваннями перебуває майже 110 тисяч містян. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, у 2022 році виявили понад 7,5 тисячі нових випадків злоякісних новоутворень. У попередні роки в столиці нараховувалося до 10 тисяч уперше діагностованих онковипадків.

У Департаменті охорони здоров’я вважають, що через повномасштабне вторгнення РФ багато людей не дійшли до лікаря для обстеження. Проте невчасно розпочате лікування зменшує шанси на його успіх.

За даними останніх п’яти років, найчастіше ракові клітини вражають органи травлення, на другому місті – рак молочної залози, на третьому – рак шкіри. Ще часто страждають органи дихання та кровотворна система.

"Рак – одна з найпідступніших хвороб. Вона може місяцями, роками не давати про себе знати і "об’явитись" тоді, коли лікарі вже безсилі. Також рак може маскуватися під інші захворювання. І навпаки – інші захворювання можуть мати ознаки раку та неабияк налякати", – зазначила Гінзбург.

Вона також наголосила, що певні обстеження чоловіки і жінки мають проходити без нагадувань терапевта.

"Для жінок – обов’язково раз на рік гінеколог та обстеження молочної залози. Для чоловіків після 45 років – уролог. Ще дуже раджу звертати увагу на будь-які новоутворення на шкірі та слизовій. Родимки, маленькі виразки у роті – усе це може мати злоякісну природу", – розповіла очільниця Департаменту охорони здоров’я.

Що відомо

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, розв'язана Росією війна, а також епідемія COVID-19 відвернули увагу від недуг, які в Україні є основними причинами смертності — серцево-судинних захворювань, туберкульозу та онкологічних хвороб.

За його даними, зокрема, в Україні “помолодшав” інфаркт. До 2014 року середній вік хворих на нього складав 60 років, а тепер – 45-50.

Читайте також

Всесвітній день боротьби проти раку: що варто знати

"Найголовніше – не здаватися": черкащанка про боротьбу з раком