Мешканцям 99 багатоквартирних будинків Житомира зменшать плату за тепло

Мешканцям 99 багатоквартирних будинків Житомира зменшать плату за тепло. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

У Житомирі перерахують вартість тепла для жителів 99 будинків, в яких не більше чотирьох поверхів. Платіжка зменшиться на суму від шести до 40 відсотків, в залежності від будинку, розповів Суспільному начальник відділу збуту "Житомиртеплокомуненерго" Юрій Сушицький.

За його словами, в таких будинках немає лічильників і великі втрати тепла, тому розраховують його вартість, застосовуючи максимальний коефіцієнт теплового навантаження. Так роблять через наказ Мінрозвитку громад та територій.

"Це, як правило, старий житловий фонд, зрозуміло, не термомодернізований і не енергоефективний. Навіть законодавчо в будівельних нормах до таких будинків інший підхід – там в рази збільшені коефіцієнти у порівнянні із п’яти чи дев’ятиповерхівками. Вже згодом при розрахунках ми побачили, що платіжка виходить із вкрай завищеною сумою", – розповів Юрій Сушицький.

Юрій Сушицький. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Перерахунок робитимуть від початку опалювального сезону. Сума зменшиться від шести до 40 відсотків в залежності від будинку, максимальне зменшення буде для новіших будинків.

Перелік будинків, де відбудеться перерахунок. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Facebook "Житомиртеплокомуненерго"

Перелік будинків, де відбудеться перерахунок. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Facebook "Житомиртеплокомуненерго"

Юрій Сушицький каже: встановлювати у таких будинках теплові лічильники буде не вигідно, в першу чергу, самим мешканцям.

"Ми вже ставили лічильники на такі малогабаритні будинки і ще на той момент, коли оплата була за квадратний метр, якого вже давно не існує, – розповідає представник комунального підприємства. – Тоді по лічильниках у цих будинках споживання було у рази більшим, відповідно, і платіжка була на порядок вищою. Будинки не термомодернізовані, тому ідуть величезні втрати тепла. Тобто, навіть лічильники показували дуже завищені цифри".

Теплотраса до будинку. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

З початку опалювального сезону їх платіжки були більші, аніж у жителів багатоповерхівок, каже мешканка одного з таких будинків у центрі міста Ольга Гарбар. Жінка розповідає, що на свою пенсію у 2300 гривень повністю розрахуватись за комірне не може.

Ольга Гарбар. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

"В мене однокімнатна квартира "хрущовка", кімнатка менше 17 квадратних метрів, вся разом площа квартири – 28 квадратних метрів. Мені приходить у платіжках близько двох тисяч гривень плюс-мінус. Я не витягую такі суми, зараз маю борг чотири тисячі, залишаю собі якісь гроші на їжу, а все інше віддаю на комуналку", – каже Ольга Гарбар.

Мешканцям 99 багатоквартирних будинків Житомира зменшать плату за тепло. Житомир, 2 лютого 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Що відомо

  • Рішення про перерахунок оплати за тепло для окремих будинків було прийняте першого лютого на засіданні Житомирського виконкому міської ради.

Ще по темі

  • Платіжки є, тепла немає: у Житомирі мешканці двох багатоповерхівок платять за опалення під'їздів, хоча тепла там немає.
  • На 100% – в "Житомиртеплокомуненерго" розповіли про рівень забезпечення альтернативними видами палива.
  • Нові тарифи на тепло, які розглянули в жовтні 2022 року на виконкомі Житомирської міської ради, затвердили, щоб вирахувати компенсацію різниці в тарифах.
  • Першу модульну котельню потужністю 0,7 мегават отримало підприємство "Житомиртеплокомуненерго".
  • Лікарняні, декретні та страхові: із січня ці виплати здійснює Пенсійний фонд. Що змінилося.
  • У Житомирі цього опалювального сезону на альтернативних до газу видах палива працюватимуть чотири котельні .

Читайте також

  • У Житомирі планують виділити гроші з міського бюджету на демонтаж розбомбленої будівлі ліцею №25.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube